Wpis z mikrobloga

@snickersfgh: Dlaczego neuropa? Bo postrzegam smierc jako nieodlaczny element zycia?
Stalo sie cos, czego przewidziec nie mozna bylo. Zginelo 12 osob, kilkadziesiat rannych. Dla mnie smierc jest rowna w obliczu kazdego i drazni mnie po prostu takie indywidualizowanie motywow. Ludzie sie czepiaja o okreslenie polska ciezarowka, a nikt sie nie czepia, ze sposrod wszystkich ofiar selekcjonuje sie ta jedna, najbardziej medialna, bo rodak. Kazdy czlowiek jest taki sam, zyje na
  • Odpowiedz
@SRD-4: "Kazdy czlowiek jest taki sam"

Otóż nie moja niedroga, każdy jest inny, każdym kierują inne ideę i systemy wartości. Są ludzie lepsi, gorsi i miliony innych stopni.

Dlatego, polski kierowca, zapewne jakiś "typowy janusz" jest wart więcej niż jakiś nielegalny nachodźca, który nie to, że powinien utonąć w morzu, po prostu powinien dalej siedzieć na dupie w swojej chatce z gówna na pustyni. Jest mi też go bardziej szkoda,
  • Odpowiedz
@snickersfgh: W obliczu smierci twoje idee, systemy wartosci sa warte tyle, co jesienny lisc na ziemi.
Nie kolektywizm? To milo. Jak okreslisz zatem postawe, gdzie jest ci kogos mniej szkoda, bo glosowal na kogos, kogo nie lubisz? Byc moze wsrod ofiar byli przeciwnicy polityki merkel? Kazdy ma szerokie horyzonty, ale jest krotkowidzem.
  • Odpowiedz
@SRD-4: "Jak okreslisz zatem postawe, gdzie jest ci kogos mniej szkoda, bo glosowal na kogos, kogo nie lubisz? "

Nie chodzi że nie lubię, to są ciągi przyczynowo-skutkowe. A taką postawę chyba nazwę odpowiedzialnością. Polak nie jest odpowiedzialny za to co mu zrobił pakistaniec, każdy Niemiec, w 1/80 000 000 jest (jak dziwnie to nie brzmi).

"Kazdy ma szerokie horyzonty, ale jest krotkowidzem. " - TO jest dobre
  • Odpowiedz
@snickersfgh: Czyli umierajac w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijanego kierowce, kogo nalezy winic?
A) Producenta samochodu
B) Producenta wyrobow alkoholowych
C) Wydzial komunikacji starostwa
Najbardziej rozsadna odpowiedz to ta, ktora nie jest podana, czyli kierowca.
  • Odpowiedz
@SRD-4: Ale co to ma do rzeczy xD

W każdym razie, nie wiem czy zauważyłaś, ale wciągnęliśmy się na wzajem w rozmowę polityczną w internecie, jestem pewien, że któreś z nas przekona drugie do swych poglądów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trochę beka z nas.
  • Odpowiedz
@snickersfgh: Mam swoje poglady i przekonania. Nie zalezy mi, by ktos myslal zgodnie z nimi.

No co to ma do rzeczy. Zwiazek przyczynowo-skutkowy. Gdyby kierowca nie otrzymal prawa jazdy, rozlewnia nie produkowala alkoholu, a producent nie projektowal samochodow, to nie byloby pijanego kierowcy, ktory kogos zabil :)
W gruncie rzeczy znaczy to, ze smierc jest rowna w obliczu kazdego i nie nalezy umniejszac cudzej starty ze wzgledu na inne czynniki
  • Odpowiedz