Wpis z mikrobloga

#komputery

Hejo Miraski, od 5,5 roku mam laptopa i jest mi już przykro na niego patrzeć codziennie. Chciałabym fajnego PCta. Pomyślałam, żeby go sobie złożyć. Macie do polecenia jakiś sklep do części? Jakieś rady? bardzo dużo gram we wszelakie gry od niskich po super wymagające i to właściwie powinno być jedyną wskazówką przy kompletowaniu sprzętu. Od stycznia bym zaczęła zbierać po troszkę pieniążków. Ile najlepiej na taki komputer przeznaczyć, biorąc pod uwagę szybkie starzenie się sprzętu?

Z góry dziękuję za każdą pomoc ()
  • 15
@goblin21: może małe sprostowanie - super wymagające dla mojego laptopa. Dla komputera kupowanego w tym momencie to na pewno nie będzie zadne wyzwanie. Na ten moment nie jestem w stanie odpalić nawet Overwatcha, bo ścina się wszystko, łącznie z głosem... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Oczywiście dla takiego laika jak ja składanie komputera to może być spory problem, więc może jednak kupno gotowego zestawu byloby rozsądniejsze?
@poucette: z całego serca polecam złożyć komputer na używanych częściach. Zaoszczędzisz mnóstwo cebulionow albo złożysz dużo lepszy komputer. Od razu mówię, składałem tak kilka kompów i w żadnym się nic nie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gwarancja jest niepotrzebna
@ChristianStalker: Gdzies kiedyś podsłuchałam, że kupno podzespołów za więcej niż 2 tysiące mija się z celem, bo sprzęt się starzeje. To prawda? Myślałam, żeby w 3 tysiącach się zmieścić (mam klawiaturę i myszkę, więc tego nie liczę).
@poucette: Zależy na jaki okres i w jakim celu składa się komputer, jeśli tylko do biuro to rzeczywiście nie ma sensu wydawać wiecej niż 2 tys. ale jak się chce na nim podziałać dłużej to jednak warto zainwestować trochę więcej ;) zaraz cos poszperam, jakiś zestawik.
@ChristianStalker: @poucette:@mati__Lubel 400zl Gtx 660 2gb
220zl FX 4100 skręcony do 4.5
200zl 500w be quiet
150zl Fortis 2
200zl 8gb Hyperx
200zl ssd samsunga
Reszta to obudowa
Csgo stałe 200fps
Gta V ukończyłem i rzadko kiedy mi poniżej 60fps na wysokich spadały
Bf1 będzie śmigać miło