Wpis z mikrobloga

hej mirki, potrzebuję pomocy osoby znającej się na laptopach, elektronice, etc. ( ͡º ͜ʖ͡º) Mianowicie mam taki problem: ostatnio, gdy byłam w domu rodzinnym (na wsi, w jakimś wywiejewie :P), nie chciał w ogóle mi działać internet na laptopie (5- letni ASUS). Internet mam z play, na routerze i tak samo moi rodzice - tyle że oni z orange. Na telefonach i tablecie działało wszystko normalnie, a na laptopie przez cały weekend udało mi się tylko na kilka godzin połączyć z internetem - przez resztę czasu NIBY internet był, ale w ogóle nie chciał działać (wyświetlał się taki żółty wykrzyknik na ikonce dostępu do sieci). Dodam jeszcze, że na co dzień mieszkam w mieście i tutaj mi wszystko dobrze działa. I teraz moje pytanie: dlaczego tak się dzieje? Czy to problem karty sieciowej w laptopie czy coś innego? pomuszcie :(

#elektronika #laptopy #internet
  • 12
  • Odpowiedz
@ladnastopa: czy ter ruter pracuje na 2 zakresach tj 2.4 GHz i 5GHz. Podaj jego nazwę i model jak coś. Możliwe ze telefony śmigały na 5 a np 2.4 siadło. laptop leciwy wiec pewnie nie wspiera 5. Możesz spróbować podłączyć się przewodowo do komputera jeśli ruter daje taką możliwość jeśli wszystko będzie ok to ja bym zaczął od wymiany rutera :)

najszybciej zobaczyć opakowanie od rutera jeśli działa on na 802.11
  • Odpowiedz
@printf: przez zamieszanie świąteczne dopiero teraz odpisuję. Dziękuję za odpowiedź tak w ogóle :) Tym razem internet u rodziców na wsi mi działa, co prawda wolna prędkość, no ale... Model rutera to Huawei E5377s - 32, na pudełku jest napisane, że obsługuje WiFi 2,4GHz/5GHz. Sprawdziłam telefon, częstotliwość 2,4 GHZ, wspiera 802.11, ale z literkami b,g,n. A co do laptopa, to również jest to 2,4 GHz, 802.11 z literką n.
  • Odpowiedz
@ladnastopa: Kurcze czyli pomimo tego ze masz 5GHz to nie masz urządzenia które z tym działa wiec to nie ten trop jaki zakładałem. Możesz też uruchomić wiersz poleceń (CTRL+R i wpisać cmd) w wierszu poleceń wydać polecenie pathping google to pokaże gdzie masz utratę pakietów bo możliwe ze sam ruter słabo łapie internet. Tak sobie jeszcze myślę jak byś się dowiedziała czy ktoś w okolicy ma tę sama usługę internetu i
  • Odpowiedz
@printf: z tego co wiem, to tutaj w okolicy znajomi czy sąsiedzi nie mają takiej usługi internetu, ale mogę powiedzieć, że tutaj jest bardzo słaby zasięg telefoniczny, więc może tym bardziej internetowy słabo działa? Niedługo sprawiam sobie nowego laptopa, to wtedy na nim sprawdzę jak ten mój ruter działa. Dam znać :) A ruter jest stosunkowo nowy, jakos w lutym mu miną 2 lata...
  • Odpowiedz