Wpis z mikrobloga

elo Mirki, zaraz po świętach wypierdzielamy z mieszkania w którym teraz siedzę. Przeprowadzamy się do domu i w końcu będzie można puścić muzykę na full i co najlepsze nie słyszeć wszystkich sąsiadów :]
Zdjęcie poglądowe robione kalafiorem po niedokończonym jeszcze sprzątaniu.
acidd - elo Mirki, zaraz po świętach wypierdzielamy z mieszkania w którym teraz siedz...

źródło: comment_dxi73BcOV3c2uPrPfZq43kqOYZhOPLh1.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak dla mnie 400 metrów to przerost formy nad treścią. Szczególnie dla docelowo 4 osób. Ale jak kto lubi.. Ja mam 180m bez garażu i dwa pomieszczenia stoją przez 90% czasu nieużywane. No i ogrzać taką powierzchnię to już jest wydatek niemały.

Natomiast co do sprzątania, możesz mieć nie wiadomo jakie filtry, ale jeśli masz podlogowke, to nie ma bata, żeby się nie kurzylo. Szczególnie jak są dzieci w rodzinie
  • Odpowiedz
@acidd całe życie zawsze mieszkałem w domu, i w pale mi się nie mieści jak ktoś (jeżeli ma wybór) z własnej nie przymuszonej woli może wybrać mieszkanie w bloku zamiast domu. No bym klaustrofobi jakiejś dostał, no i świadomość że nie mam własnego podwórka, że jak wyjdę na zewnątrz to jestem już nie u siebie. Że samochodu rozbebranego (bo coś w nim robie) nie mogę tak porostu zostawić na noc.
No
  • Odpowiedz
Jak dla mnie 400 metrów to przerost formy nad treścią.


@RevulsioN: każdy buduje taki jaki chce :) mi tam odpowiada

te gniazdka tak wysoko bo będzie telewizor czy
  • Odpowiedz
@acidd: piec 36kW? Ja swoje 350 m2 ogrzewam (do 24C, poza garażem w którym jest około 16C) piecem oficjalnie 20kW (nieoficjalnie przez moment ten sam piec był sprzedawany jako 24kW, ale zmienili zasady liczenia i później szedł jako 20kW). Jeszcze się nie zdarzyło, żeby miał problem. 100% podłogówki, rekuperacja i kupa ocieplenia z każdej strony.
Coś czuję, że te 36kW będzie Ci się nudziło :-)

@RevulsioN: bez przesady
  • Odpowiedz
a ten kolo co dodawał zdjęcie tego samego domu na #facebook to będzie na piętrze mieszkał czy w piwnicy? ( ͡° ͜ʖ ͡


@xylorin: ten to pewnie w piwnicy ;)

postawiłeś chatę za pewnie bańkę cebulionów i chwalisz sie tym
  • Odpowiedz
@acidd: dziwnie. Ostatnio budowalismy blizniaka. Powierzchnia podlog to ok 140m2 na kazda polowe. Na gorze sa 2 pokoje, lazienka z suszarnia (duza) i duza sypialnia z garderoba. Po drugiej stronie podobnie (troche inny uklad - wiekszy korytarz). Na dole duze salony z kuchnia i jadalnia. Do tego hol + garaz. To tez zalezy jak duze masz pokoje na gorze.
  • Odpowiedz
@kopek: Nie znam Twojej sytuacji materialnej. Może otrzymałeś jakieś środki od rodziny lub jakieś nieruchomości, które spieniężyłeś. Być może obecnie dużo zarabiasz z własnej pracy jako specjalista. Po prostu uważam, że dom to wiele kosztów, szczególnie takiej wielkości. Głupotą jest potem praca po 12 h tylko po to żeby to wszystko utrzymać. Chodzi mi o koszty dojazdów, ogrzewania, remontów, wymiany mebli, sprzątania, napraw itd. Im większy dom tym więcej takich
  • Odpowiedz