Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki,
co Was skłoniło do emigracji?
Poważnie zastanawiam się nad wyjazdem, pomimo, że mam mieszkanie własnościowe, stabilną chociaż #!$%@?ą pracę (3,5k), skończony gówno kierunek na uniwerku, kochanego różowego oraz brak kredytu, Zrobiłem tez uprawnienia zawodowe i mam możliwość wyjazdu do Niemiec, pracować poniżej swoich kwalifikacji ale za dużo lepszą kasę. Co o tym myślicie?

#emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 14
pracować poniżej swoich kwalifikacji


@AnonimoweMirkoWyznania: nienawidzę tego "lewackiego" zwrotu. Czy magister, który gra w piłkę i zarabia 100x więcej niż w swoim "wyższym" zawodzie powinien czuć się poniżony? Chcesz robić coś wzniosłego? Zostań bibliotekarzem. Otoczony twórczością tęgich umysłów z pewnością poczujesz się dowartościowany.

@Asterling: a jak go puści z torbami to wystarczy mu na alimenty :-)
OP: @Piwonamiodzie zgadzam się z Tobą co do tego zwrotu, użyłem złego sformułowania.

@Asterling zarabia podobnie do mnie, natomiast nie uważam, że życie za 5,5k na rodzine jest szczytem marzenień. Nazwałbym to niższą klasą średnią lub ewentualnie wyższą klasą niższą.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
@piwonamiodzie: #!$%@? koleś. Zwrot jak najbardziej właściwy i z życia wzięty. Są roboty, w których czujesz, że się realizujesz i jesteś ze sobą w zgodzie, a są takie które #!$%@? z musu tylko dla kasy na przeżycie, a dłuższy pobyt w takiej robocie, towarzystwo współpracowników po woli wykańcza człowieka psychicznie i wysysa z niego potencjał robiąc #!$%@? spauperyzowanego zombie. I tak to wygląda w praktyce. I nawet jeśli tej kasy masz