Wpis z mikrobloga

Czy ma może któraś z was dobry poradnik jak zakręcić loki na wałki?
Za każdym razem kręcą mi się tylko końcówki albo wygląda to jakbym się nie uczesała, loki są w różne strony, trzymają się pół dnia... No i co zrobić z grzywką? Na filmach dziewczyny tak równo je nawijają, a moje są matowe i rozcapirzone, część włosów po nocy jest mokra a część nie wytrzymuje wiercenia się we śnie, są różnych długości..
Użyć jakiejś pianki czy jak?
Kiedy mam proste włosy są błyszczące i gładkie, a przy robieniu loków wyglądam bardziej jak pies niż olśniewająca amerykanka z serialu dla nastolatek.
.
#wlosy #pytanie #loki #kosmetyki #pielegnacja #rozowepaski
  • 7
@ChomiczaKrolowa
Mam włosy za pas i czasem zawijam sobie loki. Moja metoda jest taka, że biorę najmniejsze wałki jakie są, a pasma przed nawinięciem spryskuję lakierem do włosów, takim hardym :)

Tylko ja muszę trzymać je przez noc, nie wiem, jakie ty masz warunki :)
@Krzywa_noga: Mam włosy mniej więcej do talii, dość spore bo drobne robią mi zbyt drobne loki:P z tyłu i od dołu zawijam loki na wałki ~2 cm średnicy, im wyżej tym większe wałki aż do 4,5 cm. Te na górze są na rzepy i kiedy się budzę połowa jest rozwalona. te od dołu jak rozwijam są jeszcze mokre i po suszeniu robią się rozwalone i matowe:D

Zawijasz od tyłu głowy czy
@ChomiczaKrolowa

No to to, takie wałki chyba mam na oko, ale nie na rzepy, tylko takie po mamie - czysty PRL. Gumką z kulką, która blokuje wałek i nie klei przez to włosów (i kudły rano nie są takie poczochrane właśnie). Tylko kładę takie na całe włosy, ale mam cienkie włosy, więc nie wychodzi ich tak wiele :)

I zawsze zaczynam od boków, potem lecę do tyłu :)

Nawijam na suche, ale