Wpis z mikrobloga

@Zieeew: Ludzie chwalą Markusa z Ikei, i choć nie znam się na fotelach biurowych to go zasugeruję bo jak go sprawdzałem w Ikei to nawet wygodny fotel, a sam mam z jakieś >1,75m wzrostu, więc warto go zobaczyć czy by się nie nadawał.
  • Odpowiedz
@Zieeew: Kilka osób z wzrostem ~2m testowało u nas Q-229 https://meblujdom.pl/fotel-obrotowy-q-229-dla-gracza-i-biura-id5678.html i mówili, że daje rady, chociaż dziwi mnie ten fakt, ponieważ sam mam 185 cm i moja głowa potylicą dosięga prawie końcówki oparcia. Dla osób około 190 oparcie jeszcze jest ok, ale powyżej już nie ma na czym głowy oprzeć.

Model który podałeś ma 24cm (zagłówek) + 53 cm (oparcie) czyli razem 77 cm - Q-229 ma 80 cm
  • Odpowiedz
@meblujdom_pl: Ten fotel ma wyprofilowane plecy, więc nie ma opcji aby było dobre - właśnie profilowanie jest najgorsze, bo przy źle dostosowanym wzroście coś wpija, coś obciera. Mój brat ma taki fotel diablo byłoby zajebiste gdyby... chińczycy pomyśleli i poprowadzili dziury w których przechodzą linki do regulacji wysokości zagłówka nieco wyżej - przy produkcji masowej kosztów zero, a od razu przedział wzrostowy ludzi mogących na tym siedzieć wzrasta na kilkanaście
  • Odpowiedz
Odkopuję wątek. Kto poleci fotel, który ma siedzisko na wysokości 63 cm (58 cm pod obciążeniem)?
Mam 210 cm wzrostu i wszystkie fotele, które widziałem, są po prostu za niskie. Cena - powiedzmy do 2 000 zł.
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad użyciem jakiegoś wysokiego fotela samochodowego i dospawaniem go do kółek. W fotelach samochodowych nawet wygodnie mi się siedzi (mam 200cm wzr). Samo oparcie jak dla mnie optymalnie powinno mieć 75-80cm.
Ma ktoś doświadczenie w budowaniu takiego tworu (fotel samochodowy+kólka) ?
  • Odpowiedz