Wpis z mikrobloga

Mnie tylko ciekawi jedno, od razu po wyborach zaczęła się KODo-gówno-burza która trwa do dzisiaj, ale nie rozumiem co ma na celu, zrzucenie obecnie rządzących ? powtórka wyborów? No więc hipotetycznie załóżmy że im się to udaje, wybory zostają powtórzone, ludzie idą głosować następuje powtórka z poprzednich wyborów, bo nie oszukujmy się ludzie mają w głębokim poważaniu garstkę KODo-krzykaczy skoro dostają hajs od obecnego rządu i widzą że coś dzieje, prezydentem nie jest janusz z wąsem, COKOLWIEK się zmienia, czy na dobre czy na złe, to już każdy sam oceni. Co wtedy będzie skandował KOD i opozycja? sfałszowane wybory? głupi naród? (chociaż nie mówię jakaś cząstka mnie kibiuję KODowcom, wyobraźcie sobie ten piękny odgłos pękającej dupy po takich powtórzonych wyborach ( ͡ ͜ʖ ͡) ) dla mnie całą ta sytuacja jest po prostu chora, opozycja miała swoje 5 min, oderwanie od koryta boli, ale będą mieli swoją szansę w kolejnych wyborach. Na początku krzykacze wydawali się nawet zabawni, ale ileż można odgrzewać starego kotleta ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#sejm #kod #polityka #bekazlewactwa #afera
  • 8
@brusef: KOD nie zaczął się za raz po wyborach. Tylko jak zaczęli odwalac inbe z TK. Nie chodzi o wcześniejsze wybory (bo nie ma możliwości aby zmusić do nich rząd ) tylko aby milosciwie nam panujący pis przestrzegał prawa.
@Variv: prawda, ale inba się zaczęła tak szybko że można śmiało stwierdzić że "zaraz po wyborach", oni się pewnie zbierali od razu po wynikach, a inba z TK była zapalnikiem i pretekstem do zebrania ludzi, przynajmniej takie jest moje odczucie
ale nie rozumiem co ma na celu,


@brusef: Zalezy jak na to spojrzeć. Jest oczywiście pierwszy powód, ale budowanie sobie poparcia jest zawsze jednym z celów protestów.
Tak samo jak protesty antysystemowców po wyborach samorzadowych (zajecie PKW) miały osłabić ówczesny rzad i dać okazję do pokazania sie Korwinowi i narodowcom.
Tak samo pisowskie miesiecznice miały mobilizować elektorat pisowski.
Tak samo jak marsz niepodległosci jest okazją do reklamy narodowców.
Zauważ, że nawet
@brusef: Cóż, wystarczyło przestrzegać prawa i konstytucji przez władze i nie było by problem. No ale po co lepiej robić inby i to jeszcze w sytuacji jak ma się większości sejmowa i prezydenta. Tak to jest jak jak władza zabija kapitał polityczny na konflikcie wtedy nawet jak mają władze to muszą stworzyć konflikt.
@szurszur: @Variv: w takim razie nie pozostaje nic innego jak kupić popcorn i delektować się widowiskiem jakie nam fundują obecny rząd z opozycją, ciekawe w którą stronę to pójdzie i jak daleko zajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ciekawe w którą stronę to pójdzie i jak daleko zajdzie


@brusef: Dobre pytanie. Normalnie jak by rząd był teraz mądry to by się wszystko rozeszło po kościach. Wystarczyło by się przyznać do błędu, powtórzyć głosowania i tyle. Ale znając pis będą szli w zaparte ciort wie po co, więc może być ciekawie. Może celowo eskalują konflikt aby rozpisać nowe wybory jak w 2007 r. - tyle ze teraz to by chcieli