Wpis z mikrobloga

#tatuaze #rysunek #art #sztuka #tattoo

Krótka piłka z mojej strony. Potrzebuję kogoś kto zajebiście rysuje i jest w stanie wykonać projekt tatuażu. Z racji że jest to bardzo spersonalizowany tatuaż nie chciałbym aby został jakikolwiek ślad po nim w internecie czy w zeszycie szkiców wykonawcy. I tutaj mam pytanie do ludzi tym się zajmujących zawodowo. Czy w takim przypadku wypada sporządzić umowę czy może w większości wypadków wystarczy ludzka rozmowa.

Co do projektu. Mój zamysł zostanie przekazany wykonawcy w formie krótkiego opowiadania i rozmowy na skypie bądź innym komunikatorze. Chciałbym aby wykonawca podszedł do zlecenia naprawde profesjonalnie i z zaangażowaniem.

Tatuaż docelowo ma znajdować się na bocznej stronie żeber, pod kątem 45 stopni wg osi głowa-stopy czyli tak jakby po przekątnej gdyby patrzeć na przekrój klatki piersiowej od góry. Planowany rozmiar to mniej więcej wielkość otwartej dłoni, jednak ten element jest jeszcze do ustalenia w trakcie produkcji szkicu.

Przy tych wymaganiach oczywiście naturalnym jest że w grę wchodzi wynagrodzenie. Początkowo zakładam przedział od 500 do 1000 zł, wszystko też zależy od stopnia detali. Chciałbym aby każdy centymetr kwadratowy tatuażu był jak najbardziej spersonalizowany dlatego też kwestia wynagrodzenia pozostaje otwarta i o ile będą to granice rozsądku to myślę że się dogadamy.

Osoby chętnę do wykonania zlecenia proszę o wysyłanie linków do portfolio i byloby miło gdyby napisały parę zdań o sobie. Może wydawać się to Wam trochę dziwnę ale tatuaż ten raczej traktuję jako coś odświętnego i można powiedzeć że w pewnym stopniu będzie to rytuał dlatego szukam odpowiednich ludzi tak do wykonania szkicu jak i wykonania go na ciele.

Na koniec tylko przypomnę pytanie odnośnie kwestii umowy, pytanie szczególnie kieruję do osób które zajmują sie grafiką/rysunkiem zawodowo. Czy i jaka umowa byłaby potrzebna do tagiego zlecenia? Za wszelkie wskazówki jak do tego się zabrać będę bardzo wdzięczny.
  • 20
@latajacy_sarkofag umowa i te sprawy. Jakby się miał nie udać to najchętniej byś zrobił ctrl+z i cofnął to wszystko jak przed straszna wpadka która czasami nastąpi a po wydarzeniu się jej rozmyślasz co mogłeś zrobić wcześniej i żałujesz że tego nie zrobiłeś XD i chcesz jak najlepiej ubezpieczyc
No w sumie to mam takie samo podejście do tego XD ale myślę że dobry salon i trochę kasy wysypac (może nawet sporo) i nie będzie tragedii. Znajomy siedział kilka lat i się nauczył robić takie rzeczy, ale jestem pewien że nie pójdę do niego z jakimś portretem żeby mi zrobił (bo pewnie wyjdzie tak jak to czasami w gorących lądują XD). To już trzeba profesjonalisty
@tuttifruttis: Większość tatuażystow o których myslę ma kolejki sięgające roku czasu i choć myślałem o tym to uznałem że są zbyt zajęci aby poświęcac parę lub kilkanaście godzin na jedynie rysunek dodatkowo bez gwarancji że potem wykonają ten tatuaż. Chociaż wiesz co? Powysyłam pare e-maili z zapytaniem może akurat się mylę. Dzieki za sugestię.
@zloty_wkret: Jeśli masz znajomego ktory rysuje lub też sam rysujesz i zajmujesz się tym wyślij mi swoje przykładowe prace, nie ma sensu marnować Twojego ani mojego czasu. Tak jak pisałem wszystko do dogadania na skypie po wstępnej weryfikacji portfolio.
Mam świadomość że może coś pójść nie tak stąd właśnie takie wymagania w ramach eliminowania niepotrzebnego ryzyka :)


@latajacy_sarkofag: W ramach eliminowania ryzyka powinieneś nie bać się czekać rok czasu na sesję. To, że ktoś z Mirków świetnie narysuje Ci projekt nie oznacza jeszcze, że jakiś tatuator dobrze przeniesie go na skórę. Galerie wstrętnych tatuaży pełne są projektów które na kartce wyglądały świetnie, ale dzięki niewprawnej ręce tatuatora na skórze zmieniły
o ile będą to granice rozsądku to myślę że się dogadamy.


Patrzę na wymagania i szkoda że ty na wstępie porzuciłeś zdrowy rozsądek bo zamiast pójść do profesjonalnego salonu i tam wszystko to powiedzieć, to robisz ofertę na wykopie oferując marne 1000 zł

Ale pewnie znajdzie się ktoś kto za tę kasę się zgłosi. Tylko czy to będzie profesjonalista? nie sądzę bo prawdziwi profesjonaliści na szczęście się cenią, zwłaszcza przy takich wymaganiach.
@Namarin:
Widzisz, jestem jednym z tych którzy potrafią docenić rękodzieła i proszę nie porównuj mnie do kogoś kto chce kupić naprawdę dobry kawałek sztuki za przysłowiowe "będziecie mieć do portfolio". NIe wiem skąd tyle wrogości i pogardy w Twoim poście. Możesz mi wytłumaczyć?

Wracając do mojej oferty czy naprawdę uważasz że 1000 zł za kilkanaście godzin pracy to mało? Tak jak napisałem, pokaż mi żeś wart więcej a docenię i zapłacę.
Wybacz ale wytłumacz bo nic z Twojego komentarza nie zrozumiałem


@latajacy_sarkofag: To jeszcze raz: Skóra to zupełnie inne medium niż płótno czy kartka papieru. Świetna grafika nie jest żadnym gwarantem świetnego tatuażu. Dlatego lepiej poczekać te kilkanaście miesięcy na naprawdę dobrego tatuatora który projektując grafikę odniesie ją od razu do tatuażu, niż z dobrą pracą udawać się do byle kogo.
Wystarczająco jasno, czy powinnam zacząć wątpić w Twoją inteligencję?
NIe wiem skąd tyle wrogości i pogardy w Twoim poście. Możesz mi wytłumaczyć?


@latajacy_sarkofag: Nie ma tu żadnej pogardy czy wrogości. To twój punkt widzenia.

Zwyczajnie jestem realistą i uważam że profesjonalista w salonie zrobi to najlepiej, tylko wtedy będziesz musiał zapłacić więcej niż 1000 zł bo zlecanie tego wykopowym ekspertom od wszystkiego/niczego za tą cenę zakrawa na śmieszność.

Przejdź się po salonach (najlepiej takich gdzie właśnie musisz czekać i rok
@rdza: Myślę że gdybyś przeczytała ze zrozumieniem moje ogloszenie, a następnie wszystkie komentarze włącznie z moimi które dodatkowo wyjasniają pewne kwestie to nie musiałabyś tutaj tracić czasu na mnie. Mimo wszystko dziękuję za zwrócenie uwagi i kolejny głos który doradza zlecenie wykonania projektu tatuażyście.
@Namarin: Ale chyba nie myślisz że ja chcę zapłacić 1000 zł za tatuaż prawda? To jest cena jedynie za szkic, początkowy wzór a dodatkowo jest to kwota która jak sam powiedziałem może wzrosnąć i ja to świetnie rozumiem o ile będzie ku temu powód.

To z moim pisaniem jest coś nie tak czy to dlatego że jest Sobota rano?
@latajacy_sarkofag: Jeśli pijesz do błędów stylistycznych w moich komentarzach to tak. To dlatego że jest sobota rano i pisze na leciwej klawiaturze w której zacinają się klawisze.

Zrozumiałem że 1000 zł to za wszystko chcesz. Projekt i tatuowanie. Jeśli chodzi o sam rysunek to OK.
@Namarin: Nie, nie miałem na myśli Twoich błędów. Właśnie się zastanawiałem że może to ja coś nie tak napisałem, że zrozumiałeś że to za całość, a mowa jest tylko o szkicu, rysunku który będzie bazą dla tatuażysty.

W każdym razie wszystko jasne już. Jak ktoś chce sie tego podjąc to tak jak pisałem, priv i się jakoś dogadamy :)