Wpis z mikrobloga

@idzpanstont: O to supi, słyszałam, że ten olejek przyciemnia włosy, ale pewnie różnie to wygląda na różnych odcieniach. Chciałam zapytać jakie Ty masz włosy i jaką zmianę zauważyłaś (ʘʘ) Poza tym, jako że jest bardzo gęsty i ciężko się go nakłada, chciałam zapytać czy mogę go ogrzać przed nałożeniem w kąpieli wodnej czy coś albo rozieńczyć w olejku arganowym :)
@scully Też olejowałam. Mam ciemne włosy i nie zauważyłam wyraźnej zmiany koloru, ale fakt, może przyciemniać jasne włosy. No i, jak słusznie zauważyłaś, jest bardzo gęsty, dlatego zaleca się go nakładać na ciepło, inaczej możesz wyrwać trochę włosów, zanim uda Ci się go rozprowadzić. Zwykły olej rycynowy trudno się zmywa, u mnie szampon sobie z nim nie radził, więc zaczęłam go emulgować maską. Rozcieńczać też można, wzbogacony olejek rycynowy Hesha jest taką
@scully Hurra :D jestem dosyc ciemna brunetka, wiec jakiegos przyciemnienia nie zauważyłam, ale spokojnie możesz rozcienczyc w innym oleju, tez tak robilam. Co do podgrzewania nie mam pewnosci niestety :)
@kawazrana: Ja mam jaśniejsze :( Wszystko z nim ok, też mam z apteki i za pierwszym razem jak olejowałam to trochę włosów wyrwałam przy okazji, ale za drugim już nie. Chociaż przyznam, że po rozcieńczeniu to niebo, a ziemia. Właśnie trzymam na włosach :)
@scully: Ja przyciemnienia nie zauważyłam, ale włosy mam ciemniejsze, taki ciemny mysi blond. Możesz go podgrzać w kąpieli wodnej, nic mu nie będzie. Olej rycynowy może przesuszać włosy. Należy z nim uważać, jak nakładasz na całą długość. Lepiej go nałożyć na samą skórę głowy, a na resztę włosów inny olej.
@scully: moje włosy nie polubiły tego olejku, ale to jest kwestia tego, że one nie lubią takich ciężkich kosmetyków, silikonów. Na drugi dzień wieczorem już były tłuste i co za tym idzie? Szybko się przesuszały. Zrezygnowałam z tego i czasem stosuję olej arganowy na końcówki włosów. Smaruje na noc, na drugi dzień spłukuję naturalnym szamponem i są pięknie nawilżone :) Zanim zdecydujesz się na olej rycynowy, to przeanalizuj do czego mają
@scully ja stosowałam na skalp żeby nie wypadły i rosły nowe, ale mieszałam sobie z arganowym i faktycznie szybko hamował wypadanie. Same włosy na długości to lepszy olej jest np ze słodkich migdałów, ale każde włosy są inne. Co do zmywania to polecam przed myciem emulgowanie odżywką (czyli metoda odżywka-mycie-odżywka) nigdy nie zdarzyło mi się nie domyć