Wpis z mikrobloga

#krwiodawstwo #chwalesie #czujedobrzeczlowiek
Pierwsza donacja odbyta ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk
Zastanawiają mnie tylko dwie kwestie:
1. Czy to jakaś reguła, że przy pierwszym pobraniu oddaje się z pozycji leżącej? Trochę mnie to zaskoczyło, kiedy mnie położyli z fotelem z nogami do góry.
2. Myślałem, że książeczkę dawcy dostaje się z automatu, a przypomniało mi się dopiero po wyjściu z ośrodka, musiałem się wrócić i poprosić o wyrobienie, z odbiorem za 10 dni (oddawałem w ośrodku w #torun w szpitalu na Bielanach. PS. czy ktoś kto oddawał krew w tym miejscu wie, po ilu dniach orientacyjnie można się zgłosić po wyniki badań?)
źródło: comment_1wzlFUhuB0xFEeTDtcTvWv3iCo22NAoM.jpg
  • 9
@sturmkampfflugzeug: 1. Na leżąco jesteś kiedy słabo wyglądasz albo źle się poczujesz.
2. Książeczkę zazwyczaj przy drugim pobraniu się dostaje co by specjalnie nie jeździć.
3. Jeżeli coś jest nie tak z wynikami to dzwonią. A po wyniki zgłosić się można po około godzinie od oddania próbki (przynajmniej w Poznaniu, w praktyce wygląda to tak, że po "właściwym" oddaniu wystarczy podejść do laboratorium po wyniki)
@ptasiek2:

1. Na leżąco jesteś kiedy słabo wyglądasz albo źle się poczujesz.

Wiem, że byłem trochę zestresowany, ale bez przesady xD

3. Jeżeli coś jest nie tak z wynikami to dzwonią. A po wyniki zgłosić się można po około godzinie od oddania próbki (przynajmniej w Poznaniu, w praktyce wygląda to tak, że po "właściwym" oddaniu wystarczy podejść do laboratorium po wyniki)

W takim razie kopsnę się do nich jutro albo pojutrze.
@sturmkampfflugzeug: RCKiK w Toruniu jest oddziałem terenowym bydgoskiego, więc wszystko musi przejść przez ich centralę i niektóre rzeczy trochę trwają. Książeczkę owszem, wyrobili mi po około 10 dniach, a wyniki badań - podejrzewam, że w tym wypadku najzwyklejszą morfologię, można odebrać zazwyczaj do 2 dni po oddaniu (przynajmniej u mnie tak wypada średnia oczekiwania).
@sturmkampfflugzeug: jak przejrzysz tag to załapiesz o co chodzi. Od wpisu poprzednika odejmujesz ilość krwi oddanej przez ciebie. W dobrym tonie jest wrzucić zdjęcie potwierdzające. Celem zabawy jest "zapełnienie" baryłki krwi, czyli blisko 159 litrów w jak najkrótszym czasie. Jest tu taki Mireczek co prowadzi statystyki w Excelu a po zapełnieniu baryłki przychodzi czas na podsumowanie ʕʔ

W skrócie: ty się chwalisz, że byłeś. wrzucasz wpis, my