Wpis z mikrobloga

Mirasy i Mirkówny - gdzie teraz najbardziej opłaca się kupić iPhone 7 128 GB (chodzi mi o zwykłą czarną wersję, nie tą błyszczącą)? Na stronie apple jest za 3850 zł ta wersja, ale zastanawiam się czy nie wziąć jakiegoś abonamentu bo i tak mi się kończy obecny w styczniu 2017. Jeśli abonament to gdzie najtaniej wyjdzie (chce wszystko bez limitu a przynajmniej rozmowy i smsy a neta 10 GB) i czy się opłaca bardziej niż kupno oddzielnie w sklepie i wzięcie oddzielnie abonamentu? A może telefon w sklepie i pójść w kierunku prepaid??

#ios #bojowkaios #telefony #apple #tmobile #play #plus #orange #abonament #prepaid #postpaid #iphone #iphone7
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuta_senator: Musiałbyś przeanalizować każdą ofertę, ale nowy sprzęt Apple jest drogi nawet w abonamentach +100zł. Dla przykładu pierwszy z brzegu przykład oferta w Orange. Telefon 2299zł + 150zł/msc, to wychodzi prawie 6k za 2 lata. Oferty prepaid imo są na tyle ciekawie że będziesz w stanie zejść poniżej tej kwoty. W takiej opcji gdybyś kupił telefon na abo w ofercie jak wyżej vs kupienie osobno żeby dorównać do kwoty z
  • Odpowiedz
@kuta_senator: @99942Apophis: w rtv euro agd masz raty zero procent.
Zapłać przy odbiorze 2299 zł (jak w ofercie wyżej). Zostanie 1550 zł - czyli 20 x 78zl + do tego koszy miesięczny prepaida za 30 PLN ( nielimitowane smsy, rozmowy, 6gb net) = 2299 + 1550 ( 20x 78) + 600 (30x20) = 4449zl - koszt końcowy na 20 miesięcy.

Chyba tak bym zrobił
  • Odpowiedz
@kubasruba: hmm, rozmawiam właśnie z kosultantem Orange i wychodzi, ze nawet jest taniej, bo:

1149 zł za telefon + 18*50 zł (6 miesięcy abo byłoby gratis) + 24*85 zł (rata za tel) -> co daje 4090 zł przy umowie na 24 miesiące

Czy @OrangeEkspert mógłby to potwierdzić?

No i wada jest taka, że tylko srebrny i złoty został... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kubasruba: 6x0 zł + 18x50 zł + 24x85 zł - tak to wygląda. Jeśli by uśrednić te startowe 1150 zł to wychodzi jeszcze dodatkowo 48 zł miesięcznie, czyli do 6mc około 100 zł a od 7 miesiąca w górę 190 zł.
  • Odpowiedz
@kuta_senator: Ja sprzęt taki jak ten wolę kupować w miejscach dedykowanych, tzn. w salonach. Kiedyś liczyłem i wyszło mi, że kupno iPhona w Cortland na raty i osobno dobry abonament lub nawet pre-paid opłaca się bardziej niż kupno telefonu w abonamencie.
  • Odpowiedz
@kuta_senator słuchaj się tych mędrców, co straszą abonamentami. Ja mam w orange abonament rodziny (płacę 50 zł/osoba, wszystko do oporu) i ip 7 w czarnym macie za 2300 zł. Do tego rabat za posiadanie usług stacjonarnych w Orange i wychodzi, że płacę 30 zł/osoba.
  • Odpowiedz