Wpis z mikrobloga

True story sprzed 10 min. Jadę windą w moim bloku (wielka płyta) i bawię telefonem. Stoi dzieciak lat 11-13 i się pyta:
- iPhone 7?
- Nie, Lenovo - odpowiadam.
- Aaa myślałem, że iPhone, zawsze marzył mi się iPhone.
Mówię:
- Ja wolę Androida, iPhone trochę za drogi.
A on na to:
- Już mam odłożone 3000 zł, czekam tylko aż wyjdzie nowy model to od razu kupię!
#!$%@?... nie mam pytań. Co ten Apple zrobił ze światem, jak ta firma przeprała ludziom mózgi, że 12-latek ma odłożone na ich telefon 3000 zł i chce zaraz kupić nowy model?

#truestory #iphone #apple #android
  • 109
  • Odpowiedz
Chciałbym podkreślić dwie rzeczy: 1. Dzieciak ma kurna 12 lat. 2. Jego rodzina nie wygląda na zamożną.

Kto jak wydaje pieniądze to jego sprawa. Nic mi do tego. Ale nie uważam za rozsądne kupno iPhone'a za całe życiowe oszczędności 12-latka, którego rodzice wyglądają jakby wiązali koniec z końcem.
  • Odpowiedz
@TrojanPL: wiesz, ale to że rodzina "nie wygląda na zamożną" jeszcze nic nie znaczy, może sobie zbiera pieniądze np. ze świat albo sam pracuje, i sobie chce kupić dobry telefon? ma nie realizować swoich marzeń bo jego rodzina nie "wygląda na zamożną?
  • Odpowiedz
@TrojanPL: Dla mnie bardziej nienormalne było by gdyby wydał 3k na flagowego samsunga i mimo wydania tylu pieniędzy otrzymał telefon z androidem. to by była dopiero porażka.
A tak wracając do tematu to mówisz wydać "życiowe oszczędności" co najmniej jakby to 30 lat zbierał i zamiast kupić mieszkanie lub zbudować dom wydał to na telefon. Na co taki dzieciak ma zbierać? Widocznie dobry komputer i rower już ma(lub nie zależy mu
  • Odpowiedz
@TrojanPL: jego sprawa co zrobi z tymi pieniędzmi. Mi tam nie żal.
Jak ktoś lubi przepłacać kasę za sprzęt który nie jest tego wart. To jego sprawa.
Ale jeżeli serio tyle ma. To tylko pogratulować przedsiębiorczości
  • Odpowiedz
i mimo wydania tylu pieniędzy otrzymał telefon z androidem. to by była dopiero porażka.


@cup12552: pixele po premierze rozeszły się w kilkanaście minut, a to też telefony z androidem za 3k, faktycznie porażka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz