Wpis z mikrobloga

Mirki rozpoczalem przygode z Renolokiem, za namowa @Radziox: @rdy: przekopiowalem brutalnie tego Savjz'owego. Moj obecny bilans to jakies 5-5 (pierwsze 3 gry z rzedu poszly z zasady na przepalenie, pozniej juz nieco lepiej:) )
Czy ma ktos moze jakis fajny poradnik do tego cudaka? Bo z tego co sam wykminilem to mam 3 win condition:
1. Combo: Leeroy + Manipulator +Overwhelming (no i Tharussian zeby zbic koszt choc jedenej z tych kart)
2.Czerwony Diabel
3.Mountain Giant + reszta duzych minionow

Obecnie gram tak, ze na poczatku staram sie maksymalnie kontrolowac stol, przy pomcy Tauntow + DMG z reki, jak sie robi krucho z zyciem to Reno a nastepnie Czerwony Diabel, ew jak sie uda w miedzyczasie odpalic to Combo (jeszcze mi sie nie udalo ;)) Badz co badz wydaje mi sie ze jest to uniwersalna taktyka, ktora radzi sobie z kazdym deckiem. (Bardzo mozliwe, ze to co napisalem wyzej to okruntne bzdury, wiec jakby co prostujta smialo)

Nie mam za to zupelnie pojecia co brac z Kazakusa,
jaka reka poczatkowa to dobra (chyba ze dobra reka to Taunty i DMG)
Co wrzucic za Sylvane ktorej poki co nie mam (Raga, BGH, czy cos zupelnie innego?)

Takze jezeli komus sie chce napisac pare slow to bede bardzi wdzieczny (i pewnie nie tlyko ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ) Nie mam za bardzo kiedy ogladac filmikow na YT a na spisana wersje poradnika nie trafilem:/

#hearthstone
  • 11
  • Odpowiedz
@ssailorr:
masz 4x wincondition
combo
jarraxus(głównie na priesta)
Duże miniony
Outwalue przeciwnika, zgrindowanie go albo puszczenie dobrego aoe z dirty ratem

ręka początkowa dobra to zależy od matchupu, ale głównie peddler, imp gang boss, ooze, shadow bolt, coil, demonwrath, second hand bruiser i nawet kazakus

z kazakusa to też zależy od matchupu w meczu z pirate warriorem nawet 1 mana spell będzie dobry. W controlu kazakus + brann i 2x10 albo
  • Odpowiedz
@ssailorr: Polecam ci oglądać streamerów jak grają renolockami. Do takich decków trzeba trochę przysiąść i nauczyć się grać oraz wyciągać jak najwięcej value z danej karty, ponieważ drugiej już takiej nie masz.
Mnie osobiście zajęło to z 10 gier, żeby nauczyć się grać nim i ogółem teraz z 18 rangi doszedłem tym deckiem do 11. Ten archetyp decków to jeden z moich najbardziej ulubionych, szkoda, że niedługo zniknie.
  • Odpowiedz
@ssailorr: @mateo__: @Dawidinho8:
Chciałem tym postem przekazać, że ciężko napisać poradnik do renolocka bo jest złożonym deckiem, potrzeba trochę doświadczenia, no ale dobra.

Renolock vs Renolock

Punktem zapalnym w tym meczu jest 4 tura w której każdy z graczy chce wrzucić na pusty stół mountain gianta. W tym celu zazwyczaj pierwsze 3 tury (w przypadku gdy nie mamy coina) bedą wyglądać tak:
1 tura: pass
2 tura: hero power
  • Odpowiedz
@PanTechnik: @ssailorr: Co do reno, to ja nie radzę go odrzucać na agresywne talie. Nie raz już zdarzyło się, że potrzebowałem reno na 6 turę, a on nie dochodził mi na łapę, a ja miałem już <10hp. Wiadomo, że wtedy ograniczamy swoje szanse, że dostaniemy jakieś AoE na rękę ale moim zdaniem lepiej jest mieć gwarantowany heal niż nie dostać tego ani tego.
Na kontrolne match-upy to oczywiście w 100%
  • Odpowiedz