Wpis z mikrobloga

@Sh1eldeR:

Chodzi o robienie tego, co chcesz i co lubisz robić. Wyznaczenie sobie celu, nawet znacznie różniącego się od obecnego stanu, a następnie stopniowe osiągnięcie go


Zgoda, ale nie wiem czy podoba mi się fakt, że ten różniący stan ZNACZNIE skupia się na jak już mówiłem kwestiach ściśle materialnych. Tak jakby rozwój samego siebie w tym wszystkim był sprawą drugorzędną, co jest smutne.

Skoro wyjechałeś z przykładem z @feuer, to
@alex-fortune:

Zgoda, ale nie wiem czy podoba mi się fakt, że ten różniący stan ZNACZNIE skupia się na jak już mówiłem kwestiach ściśle materialnych. Tak jakby rozwój samego siebie w tym wszystkim był sprawą drugorzędną, co jest smutne.

Widziałeś kiedyś go żeby wrzucił tutaj naprawdę wartościowy, z punktu widzenia IT, content? Ja nie. I do tego pieję.


To po prostu bardziej pokazanie stanu, nie drogi do niego.

A jak możesz pokazać
@feuer:

nie widze sensu w tworzeniu "branzowego" contentu, ani na mirko ani poza nim, nie jestem typem coacha / nauczyciela / autorytetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja jestem, a na mirko też nie widzę.

Co tu się znacznie lepiej przyjmuje?



A jak możesz pokazać w necie stan człowieka? Stan to odczucia, doświadczenia i -- tak -- posiadane rzeczy. Ale jak widzisz chatkę wynajmowaną na Bali, to to bardziej doświadczenie niż rzecz.


@Sh1eldeR: Ale nadal obraca się w okół kasy. W sensie - okej, każdy z nas może świecić podróżami na koniec świata, ale mam to głupie wrażenie, że nie o to chodzi ( dlatego też zresztą tego nie robię )

Poza
@DoDoLot: z jego wpisow, a raczej screenow (np. ten) wnioskowac idzie tylko, ze dopiero cos tam sie uczy. Jakis pojedynczy projekcik z jedna forma, webBrowser control, brak kontroli wersji, brak jakichs narzedzi chociazby ReSharper, bez ktorego chyba zaden #programista15k nie pracuje, ogolnie tez prychlem z nazewnictwa i stylistyki.... wyglada jak kod pisany przez kogos kto uczy sie C# moze drugi tydzien... Jesli gdzies za takie cos placa 500k cebulionow to
@alex-fortune:

I #!$%@? mnie to, co potem ludzie z tego wyciągają, wnioski. ,,Oooo, to to IT daje dużo hajsu, tez chcę być IT". A to - jak juz mówiłem - nie o to chodzi.

Czemu nie? Czemu uzurpujesz sobie prawo do tego, by Twoja opinia o tym, "o co chodzi", miała jakiekolwiek istotne znaczenie? :P

Content, jaki chłopaki tu wrzucają ma moc przekonywania - drogie podróże na koniec świata, laski, mieszkania,
@Sh1eldeR:

Czemu nie? Czemu uzurpujesz sobie prawo do tego, by Twoja opinia o tym, "o co chodzi", miała jakiekolwiek istotne znaczenie? :P


Bo mam prawo do własnej opinii i od tego jest dyskusja? xD

To, że kasa nie powinna być absolutnym priorytetem to osobna sprawa. Nie raz ludzie o tym pisali.


To teraz przewiń na samą górę ;)

Żeby mieć kasę w IT, trzeba uzyskać wiedzę i trzeba się rozwijać. Czy
@alex-fortune:

Nieprawda. Żeby mieć kasę w IT, wystarczy klepać bzdury, można mieć bardzo ograniczony skillset i zarabiać - jak na standardy społeczeństwa - dużo

Aha, to mówimy tu o "jak na standardy społeczeństwa". OK.

Ale to... niech se zarabiajo :)

Takie dostosowywanie przekazu? ;)

Tak.

Ta, ale to nie ma sensu porównywać. Tak jak porównywanie zarobków b2b i uop w Polsce ;)

Trochę tak, trochę nie. W sumie jakie to ma
@Pawloo: gratulacje stary :) Tylko jedna rzecz ale pewnie o tym wiesz. Łap co Twoje i odkładaj sobie na "niepewne" czasy. Wiem, że teraz pewnie fajnie bo roboty dużo, kasa dobra ale czy zawsze tak będzie ? :)
Ale dość moich "morałów" bo pewnie wiesz to sam. Gratulacje :) Zazdroszczę mieszkanka trochę :) Chociaż teraz już nie masz tarasu i widoku na ogród ( ͡° ͜ʖ ͡°)