Wpis z mikrobloga

54 zł za jakieś 5 szwów coverlockiem (jeśli są boczne to przekładka na overlock) dwóch wykrojów (za mb takiej gramatury, z 10 zl max). 1000 m polskiej, powtarzam polskiej nici to nadal kilka zł. I w tym jakaś sublimacja czyli zagrzanie wydruku pod prasą ręczną lub przejechanie żelazkiem (4 zł za format A4 papieru transferowego). Jakbym miał różaniec przy robieniu jednej odmówić to by nie wyszło nawet 7 minut pracy z wszyciem metek i zapakowaniem całości.

Kurde rzucam webdeveloperkę i wszystkie plany z nią związane i biorę się za szycie XDDDDDD (Gejem nie jestem, po prostu ogarnąłem szycie pod firmę którą zakładam)
Odbieram ten film jako manipulację. Nie ma na rynku produktu który po przecenie -20% wychodzi na 0 lub nawet przynosi straty. Oczywiście rozumiem i popieram prawo wolnego rynku. Nie stać Cię, nie kupuj i nie rób problemu. Aczkolwiek niesłuszne jest takie bajerowanie widza nieświadomego rzeczywistych kosztów pracy i materiału w Polsce.

#gonciarz #polskiyoutube #afera
robertpiosik - 54 zł za jakieś 5 szwów coverlockiem (jeśli są boczne to przekładka na...

źródło: comment_twbSF4OhwLjCeUv4ox0K1jel83HXX9o8.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@meh0wski: Ale przyznać trzeba, że sprytnie wybrnęli. Pewnie sam Wałęsa mu doradził xD "I w tedy mu powiedziałem zrób jakąś z d--y wziętą kalkulacje i pokaż im czarno na białym, że masz na czysto 20 zł" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@robertpiosik: mnie bardziej dziwi jak człowiek, który wydawał się guru w dziedzinie rozumienia potrzeb tzw. gimbazy od strony marketingowej nie wykazał się dosłownie ani krztą wyczucia. Czyżby był aż tak oderwany od rzeczywistości po latach spędzonych w JaponiI. Przecież to nie pierwsza afera, w ktorej głównym bohaterem jest YouTuber chcący z czysto merkantylnych pobudek opchnąć jakiś towar swoim widzom.
  • Odpowiedz
@robertpiosik: no co jak co, ale nie powiedzialbym ze gonciarz jest glupi, wie jaka ma widownie, wie jak to rozegrac
zdaje sobie sprawe ze zaglebianie sie juz tak daleko w szczegoly odpusci sobie 99% jego widowni, zreszta kto mu udowodni ze te koszulki na prawde tyle nie kosztuja?

filmik z wyjasnienami jest na tyle przekonujacy ze kupia jego wyjasnienia :P
  • Odpowiedz
@andrzej-kura-73: A co jak on to wszystko przemyślał i zaplanował :) Zrobić aferę i szum, zapowiedzieć kilka dni przerwy od social media, po czym nagrać łamiące serce wyjaśnienie, że tak naprawdę ma z tego tylko dwie dychy i odkrył cudowny sposób jak ożywić polską gospodarkę :)
  • Odpowiedz
@robertpiosik: bo spolecznosc tutaj jest przewrazliwiona na temat politycznej poprawnosci, ja nie uwazam gonciarza za jakiegos bojownika SJW, wydaje mi sie ze jest calkiem rozsadnie poukladany jesli o te rzeczy
  • Odpowiedz
@robertpiosik Pan Tu Nie Stał ma w swoim asortymencie tshirty o wyjątkowo dobrej gramaturze i jakości nadruku, szyte w Łodzi, do tego mają oryginalne wzory projektowane przez polskich młodych designerów, nawet k---a dizajnerskie tekturowe metki doczepione do ubrań, do tego dwa sklepy stacjonarne do utrzymania i opłaca im się sprzedawać te koszulki z zyskiem za 59 zł. Te 40 zł na sztuce towaru to kwestia efektu skali?
Jak dla mnie Gonciarz
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Na codzień programista/grafik/fotograf, a po nocach robię z koleżanką firmę z artykułami dla psów (smycze, obroże, szelki) ale rozkminiamy też torby, nerki, plecaki, poszewki na poduszki i inne fajne rzeczy które robimy 100% eko, handmade z bawełny typu drelich. Start gdzieś na wiosnę. Uszycie takiej koszulki to serio kilka minut i koszt materiału <10 zł brutto, bierzesz dwa wykroje, zszywasz krawędzie na lewej stronie, doszywasz metke, odwracasz na prawą
robertpiosik - @Obserwatorzramienia_ONZ: Na codzień programista/grafik/fotograf, a po...

źródło: comment_9JSV1ZOg3HSXloVJDTyd4YzaOHrhkDav.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@robertpiosik: Wykopowi eksperci xD Tyle, że Gonciarz podpisał umowę ze szwalnią więc koszta rosną pewnie dwukrotnie, bo taka szwalnia płaci podatki i ZUS szwaczkom oraz inne świadczenia i opłaty więc sorry ale cena na poziomie 50 złotych za materiał z Polski szyty w polskiej firmie jest bardzo realny.

Co do pakowanie, mozliwe, że wlicza w to pracownika bo ktos to musi wysyłać.
  • Odpowiedz