Wpis z mikrobloga

@60groszyzawpis: Panowie, ja nie jestem jakoś super mocno wtajemniczony, choć wszystkie Wasze wpisy zawsze czytam z zainteresowaniem - ale jak przeczytałem, to, co przeczytałem to aż nie chce mi się wierzyć. Jesteście bardziej kumaci w te klocki - z kim w końcu trzyma Rosja? WTF
  • Odpowiedz
@nie_pamietam: Ruscy tam graja w swoje gierki. Niby pomagają Assadowi, ale tylko na takich warunkach jak oni chcą i przy okazji realizując swoje interesy. Możliwe, że wiedzieli o tym ataku (ponoć duże siły IS więc pewnie musieli je wykryć) i stwierdzili, że z obecnymi oddziałami co tam mieli w Palmirze nie dali by i tak rady więc się ewakuowali...

  • Odpowiedz
@60groszyzawpis: Jest możliwe że nadal próbują wymusić swoje warunki na Asadzie i odbicie Aleppo przeszkadza im bo na razie potrzebują Syrii niepewnej, niestabilnej, z wciąż trudną sytuacją w całej wojnie?
  • Odpowiedz
@wolodia: Akurat chyba im zależy na odbiciu Aleppo, bo już sami nawet pokazują, że działają tam ich oddziały specjalne. Ale to prawda, że pewnie nie chcą też by Assad zbyt pewnie się poczuł. Kiedyś już taką akcje zrobili. Po prostu jednego ogłosili dnia, że wycofują połowę samolotów (jakieś pół roku temu)... To był czas kiedy Assad był do przodu na każdym froncie i mógłby dużo dalej, gdyby nie zawiesili wsparcia
  • Odpowiedz
@60groszyzawpis: Zastanawia mnie właśnie to jaką kontrolę ma Rosja nad Syrią Asada i czego oni się mogą obawiać? Jakikolwiek układ polityczno-handlowy po wojnie z Saudami, Turcją czy Stanami wydaje się być kompletnie nieprawdopodobny.

Inna kwestia to jest to, że pozostawienie oddziałów i ewentualna klęska w walkach z ISIS mogłoby dać fatalną reklamę wojskom rosyjskim, i pod względem zwiadu i taktyki. Z jednej strony dali się zaskoczyć atakiem, z drugiej strony
  • Odpowiedz