Wpis z mikrobloga

Ostatnia zbiórka na rzecz zwierząt ze schronisk przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki Wam udało nam się zebrać dużo karmy. Z różnych stron otrzymujemy podziękowania, również ze schronisk z Elbląga oraz Pasłęka. Ponadto w tym okresie dzwonią do nas Panie z "Azylu dla koni Nowakowo - Janiszewo" prosząc o pomoc w wykupieniu konia, który ma być przeznaczony do ubojni. Kwota, która ma zapobiec rzezi to 960 zł. Oczywiście zgadzamy się i przekazujemy pieniądze. Kibice Olimpii kolejny raz stają w obronie słabszych, w tym przypadku zwierząt i pomagają w słusznej sprawie. Klacz zostaje uratowana i w ramach podziękowania Panie z Azylu nadają jej imię Olimpia, z czego bardzo się cieszymy. Niech nosi je z dumą!


#kibole #kibice #zwierzaczki #konie #elblag
Pobierz
źródło: comment_cjWOu7OqNl9KBvrc7xZgZA745nfajAYs.jpg
  • 8
@Stulejusz_Wielki: Ja to rozumiem tak, i sam tak myślę, że jak koń jest z góry przeznaczony na rzeź, to trudno, takie życie. Ale słyszę historie, że konik woził dzieci, #!$%@?ł całe dnie ciężko harując na ujeżdżalni, a potem zestarzał się i stał się nieprzydatny, więc właściciel kieruje go na emeryturę do Włoch. I to wydaje mi się #!$%@? niesprawiedliwe i cieszę się, że ktoś takie konie ratuje.
@Precypitat patrząc z drugiej strony to wszystkie te konie mają przechlapane życie bo połowę albo i więcej spędzili w zagrodzie 2x2. To tak jakby wszystkie dziki i sarenki uchronić przed polowaniem. Taka kolej rzeczy.