Wpis z mikrobloga

Urodziłem się w rodzinie Świadków Jehowy. Po odejściu od ,,prawdy" sporo czasu poświęciłem na dogłębną analizę Biblii. Księgi, którą od najmłodszych lat wpajano mi jako nieomylne słowo prawdziwego Boga. Zawsze podświadomie czułem, że coś tu nie gra. Jednak jak większość ludzi wierzących ignorowałem to odczucie i starałem się szukać aspektów pozytywnych potwierdzających to w co wierzę.



Tekst na który natknąłem się niedawno dokładnie oddaje to do czego doszedłem badając to zagadnienie. Są
@Drunkstepmom: wybacz, ale miałem czas żeby przeczytać to jedynie pobieżnie. Był ostatnio na mirko fajny filmik właśnie rozprawiający się z mylnie interpretowanymi cytatami z ST. Był też przynajmniej o jednym przywołanym powyżej, o tym gdzie mowa o zabijaniu wszystkich kobiet, dzieci i bydła. Nakaz ten odnosił się do eksterminacji konkretnego narodu, z którego to kilka pokoleń później (ponieważ żydzi w pełni nie wykonali rozkazu) wyrósł przywódca który chciał zniszczyć cały naród
@Henryk_Chinaski: fragment:

Historyk religii Alf Hiltebeitel w odniesieniu do hinduizmu sformułował słynne pojęcie "kryminalnych bóstw". Kryminalni bogowie to, jego zdaniem, "bogowie łamiący święte przepisy i granice, którym kierują się w życiu inni bogowie i ludzie". W ten sposób upodabniają się do demonów, jako że "demony również łamią święte przepisy". Poniższy rozdział stanowi dowód na to, że za "kryminalne" bóstwo można również uznać Jahwe, ponieważ pierwotnie zawierał on w sobie również aspekt
@Drunkstepmom:

Otóż wszystko wskazuje na to, że modlicie się do złego boga

Większość kościołów dzisiaj wierzy w innego Boga,
Galatów 1:8-9 mówi „Ale choćbyśmy i my, albo Anioł z nieba opowiadał wam Ewangieliję mimo tę, którąśmy wam opowiadali, niech będzie przeklęty. Jakośmy przedtem powiedzieli i teraz znowu mówię: Jeźliby wam kto inną Ewangieliję opowiadał mimo tę, którąście przyjęli, niech będzie przeklęty.”
Wszyscy, którzy wymyślają sobie nowe doktryny nie z Biblii wzięte,