Wpis z mikrobloga

Czy jest możliwa (albo czy ktoś się tym zajmuje) kompletna rewolucja "bebechów" starego samochodu?

Hipotetycznie na przykładzie Wołgi GAZ 21. Są to dosyć stare samochody których produkcja skończyła się w 70' roku.

Czy da się w takim samochodzie zamontować wszystkie współczesne udogodnienia?
Mam na myśli m.in. klimatyzację, webasto, wspomaganie kierownicy, wspomaganie hamulców, abs, czujniki parkowania, instalacje gazową oraz automatyczną skrzynie biegów - i czy taki samochód można jeszcze dodatkowo wygłuszyć?

Mam taki zamysł by dorobić się kiedyś stylowego oldtimera, w którym jest dużo miejsca, i żeby jazda nim nie była katorgą w porównaniu do współczesnych samochodów.

#pytanie #motoryzacja #tuning #auto #samochody
Heck_2 - Czy jest możliwa (albo czy ktoś się tym zajmuje) kompletna rewolucja "bebech...

źródło: comment_7JN1k4j4zsilNJxHttp5IZcQAEV6BMF2.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Yahudi: I pytanie jeszcze, czy nie wyniosło by to absurdalnie dużo pieniędzy - fajnie by było gdyby koszt się dał rade zamknąć w 15 tys.

Po co? :D Żeby mieć unikalny na skale Polski samochód. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Heck_2:
Ale po co? Zabytki najlepiej wyglądają w oryginale. Aczkolwiek jak byś poszukał jakichś amerykańskuch wozów to tam to już takie bajery jak klima, elektryczne szyby czy automat to montowano w luksusowych autach jeszcze w latach 30.
Ja bym polecał poszukać aut z lat 70/80 - wyglądają już dosyć klasycznie, nie są jeszcze tak drogie, a mają już na tyle udogodnień że można je w teorii użytkować jako daily.
  • Odpowiedz
@sto50siatek:

Świetny samochód - ale domyślam się, że tutaj koszty sięgają setek tysięcy :D

Ale dobrze - cieszy mnie fakt że jest to możliwe do zrealizowania. Może za jakiś czas, jak inne autko mi nie wpadnie w oko - będę mógł zrealizować jakiś skromniejszy projekt.
  • Odpowiedz