Wpis z mikrobloga

Co za przypadek że akurat teraz w Parlamencie trwają prace nad ustawą ograniczającą prawo do zgromadzeń publicznych.

Co za przypadek że pierwszeństwo w niej mają manifestacje cykliczne których jest tak dużo w Polsce. Głównym argumentem jest to, że przecież może dochodzić do starć między różnymi manifestującymi, jednak sceptycy uważają to za zamach na wolność i demokrację.

Co za przypadek że po osiemdziesięciu manifestacjach z okazji smoleńskiej miesięcznicy, akurat teraz po raz pierwszy dochodzi do rękoczynów, a temat staje się dominującym we wszystkich porannych wydaniach informacyjnych.

Co za przypadek że zaledwie godzinę po zdarzeniu pojawiają się pierwsze komentarze dostrzegające słuszność w ustawie:

Jak widzę te przepychanki na Krakowskim Przedmieściu, to zaczynam rozumieć zmiany w prawie o zgromadzeniach. 13 grudnia to dzień, który powinien łączyć Polaków. PiS spotyka się wtedy, by upamiętniać ofiary. Wy [PO] chcecie wypowiedzieć posłuszeństwo. Takiej opozycji nie mieliśmy

Michał Wójcik dla Śniadania Politycznego Trójki


Co za przypadek że to wszystko dzieje się na trzy dni przed 13 grudnia, kiedy to ma odbyć się szereg manifestacji antyrządowych w różnych miasta w Polsce.

Na szczęście to tylko szczęśliwe przypadki, wyjątkowe zbiegi okoliczności na które można zwrócić uwagę tylko po to aby się czegoś doszukać. I bardzo dobrze, bo co byłoby alternatywą, to że rząd wysyła prowodyrów na ulice aby destabilizować różnorodne wydarzenia i w efekcie przepychać swoje niekonstytucyjne ustawy? W demokratycznym państwie to rzecz nie do pomyślenia!

To tylko przypadki. Tak jak przypadkiem było to, że gdy w maju trwały prace nad zaostrzeniem ustawy inwigilacyjnej (oczywiście w imię walki z terroryzmem), to w dokładnie w tym samym czasie do takiego ataku rzeczywiście doszło we Wrocławiu, co było w mediach tematem numer 1 przez niemalże tydzień. I nagle w kraju który terroryzmem był praktycznie nieskalany, widmo realnych zamachów stało się rzeczywistością, co przyczyniło się do krótkiej schizy i chęci zabezpieczenia kraju przed zagrożeniem. Najlepiej ustawą.

Co za dziwaczne zbiegi okoliczności.

#polityka #neuropa #dobrazmiana
Joz - Co za przypadek że akurat teraz w Parlamencie trwają prace nad ustawą ogranicza...

źródło: comment_ELhDRtWn9yER35onc9UWOv1kY03mY9Af.jpg

Pobierz
  • 23
@Joz: Przez przypadek Polska dała się wyruchać na rympał przez bandę prostaków. Niestety to działa, jutro poparcie dla ustawy wzrośnie 10x bo proste umysły Januszy, Karyn i Sebastianów nie poskładają tego, tak samo jak nie poskładały garnka z saletrą w autbusie na 3 dni przed głosowaniem ustawy antyterorystycznej.
też mnie to bardzo zdziwiło że ktoś chce organizować demonstrację w tym samym czasie co pisowska miesięcznica


@teren: Ja tez się dziwiłem, ale jak wczoraj posłuchałem w RMF tego Kasprzaka z tych Obywateli to się przestałem dziwić. Klasyczny Michnikoid.
też mnie to bardzo zdziwiło że ktoś chce organizować demonstrację w tym samym czasie co pisowska miesięcznica


@teren: 1. oni też chcą zarejestrować wydarzenie cykliczne, do ataków dochodziło tam prawie zawsze - teraz tylko temat stał się medialny
masz nagranie z zeszego roku:
megawatt - > też mnie to bardzo zdziwiło że ktoś chce organizować demonstrację w tym ...
pierwsze słyszę żeby Obywatele RP robili jakieś cykliczne pikiety pod pałacem prezydenckim


@teren: Pierwszy raz zrobili chyba w marcu: http://konstytucjarp.org/category/media-o-nas/ Przecież ta ustawa o 'demonstracjach cyklicznych' jest dlatego, że Kaczyński nie może na nich patrzeć. Do tej pory tylko stali, dzisiejsza sprawa jest z powodu przymusowych ekshumacji (zresztą Obywatele RP działają zgodnie z obowiazującym prawem).
dobra nie wiedziałem że oni coś tam robią


@teren: Bo do tej pory w mediach poza GW było cichutko, pojedyncze wzmianki. Zwracam też uwagę, że 'przepychanki' polegają na tym, że to Obywatele RP są atakowani. Zatem @Joz bardzo nie trafiłeś z tymi 'prowodytorami'. Manipulacja przekazem medialnym oczywiście jest, ale polegajaca na odwracaniu kota ogonem.
przede wszystkim jest prawdziwym opozycjonistą z okresu PRL


@megawatt: Jest jakimś dawnym pięcioligowym styropianowcem. Nikim więcej. Styropianowcami gardzę równie mocno jak komuchami. Im szybciej obie te grupy skończą na emeryturze tym lepiej dla tego kraju.