Wpis z mikrobloga

Napisałem nowy artykuł. Tym razem o tym, że #javascript to nie to samo co #java :-)
Bezpośredni link: http://piecioshka.pl/blog/2016/12/09/javascript-to-nie-to-samo-co-java.html (4 min czytania)

Link podesłałem obsłudze klienta najpopularniejszej polskiej księgarni.
Cieszyłbym się, gdyby nowi pracownicy (a nawet obecni) przeczytali i nie robili pomyłek w ustawianiu książek na półkach :-)

Artykuł typu "must-read" dla rekruterów oraz początkujących programistów.

#frontend #webdev
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piecioshka: Artykuł typu lanie wody. Kto już trochę siedzi w programowaniu, albo nawet jeżeli zaczyna to dowie się, że to dwa różne języki. Nic nowego się nie dowiedziałem.

Chciałbym kiedyś wejść do księgarni i nie natknąć się na taką sytuację. Miałbym wtedy większe zaufanie, że osoby pracujące w księgarni wiedzą z jakimi książkami mają do czynienia.


To zmień księgarnie, chyba, że jest tak wszędzie i to takie zboczenie pracowników.
Ps. W mało której księgarni ludzie wiedzą jakie książki mają w ofercie i o czym. Nawet nie potrafią
  • Odpowiedz
@DannyMurillo: Dzięki za komentarz! Doceniam.

Artykuł typu lanie wody.


Ciekawi mnie Twoje podejście, że ten artykuł to typowe lanie wody.
Fakt, nie ma w nim wyjaśnienia czym jest programowanie obiektowe, albo
  • Odpowiedz
Proszę napisz, co konkretnie miałeś na myśli?


@siteman: Całość artykułu. Tematem jest "JavaScrpit to nie to samo co Java" a piszesz o księgarniach czy rekruterach. Księgarni nie ma co winić, a rekruterzy? No cóż.. o tym poniżej. Wiedza o której piszesz nie przyda się ludziom którzy nie programują. Jestem w stanie zaryzykować i stwierdzić, że programistom w dłuższym okresie czasu też nie. Wiedzę zdobywamy w praktyce, bo co z samej teorii skoro mogę nie znać jednego i drugiego języka. Zapewniam, że początkujący frontendowiec zanim przejdzie do JS, lub zacznie szukać czegokolwiek na temat kolejnego języka sam znajdzie różnicę i od razu dowie się, co do czego i jak. Wpadasz na pomysł, zastanawiasz się i szukasz jakiejś technologii i już wiesz. W czasach szybkiego łącza internetowego wszystko jest podane na tacy.

A i na samej rozmowie czasem ta Twoja przykładowa "Iwonka po turystyce" nie widzi różnic
  • Odpowiedz
@piecioshka: pracując w obsłudze klienta księgarni w polsce jesteś mniej zainteresowany klientem niż pracownik mcdonalda który przynajmniej może klientom napluć do kubka
  • Odpowiedz