Wpis z mikrobloga

@jestem_legenda: Sam nie jestem kurierem, ale codziennie mam styczność z wieloma. I z tego co mówią to zależy od dnia i ludzi. Czasem trafi się ktoś, kto będzie miał paczkę za pobraniem np. 159zł, da 200 i powie, że reszty nie trzeba, a czasem trafi się taki co będzie czekał na 0,01zł reszty. 10-20zł napiwków dziennie myślę, że to takie bezpieczne założenie.
@jestem_legenda: Jako pracownik podwykonawcy biorę 2300, w lepsze miesiące max 2500, ubezpieczenie od najniższej krajowej, z napiwków 10- 20 zł dziennie. Praca około 12 godzin, bywało czasami nawet 15. Więcej zarobisz mając swój samochód i jeżdżąc na swojej działalności, pod warunkiem, że dostaniesz dobry rejon, a te zazwyczaj są zajęte. No i jak idziesz sobie na urlop to wtedy nic nie zarabiasz, a zus trzeba płacić.
@jestem_legenda: jest wiele czynników, które wpływają na zarobki:
- przede wszystkim czy jeździsz na własnej działalności, czy jesteś zatrudniony u kogoś (często widziałem, że kurier jeździł na swojej działalności, po jakimś czasie brał kolejne auto w leasing, i zatrudniał kogoś na drugie auto - wiec był rozwój, a widziałem chłopaków po kilka lat jeżdżących u różnych przewoźników, którym pensja się zmieniała max o 100-200 zl)
- kolejna sprawa to rejon, możesz