Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na #pocztapolska, żeby wysłać kartkę świąteczną na #redditgifts. Wysyłałem jako list zwykły priorytetowy. W redditgifts, jako dowód wysyłki, można wrzucić zdjęcie zaadresowanej i ostemplowanej koperty.

Na poczcie otwarte cztery stanowiska do wysyłania. Obsługiwały dwie młode panie, jeden młody facet i jedna starsza gościówa. W myśli miałem nadzieję, że nie trafię na tą starszą, bo na pewno będzie robiła kłopoty. No i akurat na nią trafiłem. Podchodzę i zaczynam.
- Dzień dobry, potrzebuję zrobić zdjęcie wysyłanej koperty z przybitą pieczątką.
- Nie ma mowy proszę pana. Nie można robić żadnych zdjęć.
Zabrałem kopertę z powrotem i odszedłem. Akurat zwolniło się stanowisko z jedną z młodszych pań.
- Dzień dobry, czy mogę zrobić zdjęcie wysyłanej koperty z przybitą pieczątką?
- Tak, proszę.
Przybiła pieczątkę. Podała mi kopertę, żebym mógł zrobić zdjęcie. Zostawiłem do wysłania i poszedłem.

Na poczcie swoboda w interpretacji zasad. To chyba norma.
  • 21
@Wykopaliskasz: nie wiem jak na innych pocztach, ale na "mojej" po 19 zaczyna się inba non-stop, bo wtedy wydają paczki z awizo z danego dnia. Poczta mała, ludzie się nie mieszczą, kolejka zakręca dwa razy, nowo przybyli klienci się w tym gubią, a po odstaniu 30 minut dowiedziałem się, że kurier nie oddał im mojej przesyłki i mogę spróbować jutro ;_;
@Wykopaliskasz: miałam podobnie, tylko nie ze zrobieniem zdjęcia, tylko wysłaniem przesyłki jako list polecony. Starsza pani w okienku powiedziała, że nie ma szans. Młodsza bezproblemowo wysłała :D