Wpis z mikrobloga

@xandra: Przecier pomidorowy? Przecież tego się nawet na pizzy nie da zdzierżyć, a co dopiero na chlebie.
Bój się Boga Mirabelko (,)
  • Odpowiedz
@Tiazz: A ja lubię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogłabym zrobić sosik, ale mi sie nie chciało, zresztą głodna bardzo byłam. No i wszystko jeszcze zależy od przecieru i jego smaku, ten mój akurat jest ok.
  • Odpowiedz
@AdiBubu: Masakra, ale może dlatego że ja nie lubię takiego typowego ketchupu. Bym musiał mieć ewentualnie taki domowy robiony dobrze doprawiony.

@Hjuman: To już z samym masełkiem by było lepsze.
@xandra: Mi każdy przecier zalatuje, ale ja jestem wybredny także ten...
  • Odpowiedz
@Tiazz U mnie mama w tym roku robila domowy ketchup z cukini,jak bys sprobowal to za cholere bys nie powiedzialbys ze to dynia.Naturalnie robiony,cukinia pieprz sol i pewnie cos by sie znalazlo jeszcze.Ale nie ma w tym tablicy mendelejewa itp.Choc ja i tak jestem przyzwyczajony do kupnego niestety :/
@xandra Ja to przecierem smaruje ale ciasto nalesnikowe jak sobie pizze smaze a nie chlebek, taka troche profanacja pieczywka (
  • Odpowiedz
@AdiBubu: Mi kupne ketchupy tak zajeżdżają octem czy coś, że masakra. Pomidory po prostu muszą być dobrze doprawione, inaczej to lipa jest straszna.
  • Odpowiedz
@Tiazz Ja teraz mam z pudliszek i jest calkiem znosny i z kotlina ostry tez Ci moge polecic.A z tym octem dobrze prawisz,niektorych to sie nawet powachac nie da nie mowiac o zjedzeniu tego.
  • Odpowiedz