Wpis z mikrobloga

jak Bul był prezydentem i słyszałem że jedzie na wizytę zagraniczną to wiedziałem że będzie wstyd


@Dziki_Bigos: Przeciez ten wstyd to w wiekszosci został sztucznie wykreowany w polskich internetach dla celów propagandy.

Podpisał podwyższenie wieku emerytalnego i inne zbrodnicze ustawy.


@Veno86-grze: Biorąc pod uwage stan polskich finansów, znaczne zwiększenie długości życia i perspektywy demograficzne to własnie niepodwyższenie wieku emerytalnego jest zbrodnią i wystąpieniem przeciwko Polsce.
Podpisał podwyższenie wieku emerytalnego i inne zbrodnicze ustawy.


@Veno86-grze: Zbrodnicze? #!$%@? chyba tylko w logice lewaków z PiSu. Na emeryturę ktoś musi zarabiac. Pieniądze nie biorą się z powietrza. Za parę lat okaże się ze emerytur nie ma w ogóle, albo że są głodowe. Średnia życia rośnie, pracowa będzie trzeba dłużej. Proste jak #!$%@?. Zbrodnicza ustawa, to jest ustawa o TK, i jawne łamanie konstytucji. Prezydent i Premier którzy są sterowani
Ale robienie z komora #!$%@? wie jak dobrego prezydenta to śmiech na sali i warto udać się do lekarza bo pewnie amnezje zdiagnozuje


@Dziki_Bigos: To tęz nie na temat bo nie napisałem tu niczego co mogłoby wskazywac, że uważam go za kto wie jak dobrego.
Dajcie spokój z tymi ustawami Bronka czy Dudy, wiadomo, że prezydent podpisze te swojej partii. Prezydent nie jest od tworzenia prawa tylko reprezentowania kraju, a to Dudełowi się udaje, Bronek to był wstyd.


@mopo: Nie, główną rolą prezydenta jest stanie na straży prawa i konstytucji. Duda jest tutaj totalnie skompromitowany i bez dwóch zdań jest najgorszym prezydentem III RP pod tym względem.

Prezydent ma być takim buforem pomiędzy pomysłami rządzących, a
@rzep: Nie. Prezydent nie jest od tworzenia prawa i nie powinien nadużywać prawa weta. W trójpodziale jest władzą wykonawczą z mocno reprezentacyjnym charakterem, a nie ustawodawczą. Prawo weta jest nadzwyczajnym prawem, zaszłością z systemu monarchistycznego. To tak jak prezydent USA ma prawo do wydawania executive orders będących obowiązującym prawem, ale nie używa tego jako codziennej władzy ustawodawczej. Jeżeli prezydent ma mieć takie nadzwyczajne prawa to musi być to ujęte w konstytucji,
Nie. Prezydent nie jest od tworzenia prawa i nie powinien nadużywać prawa weta.


@mopo: A kto mówi o "nadużywaniu"? I gdzie ja Ci piszę o tworzeniu prawa i władzy ustawodawczej?

Po to ustawy są przedstawiane do podpisu prezydentowi, żeby mógł je kontrolować. Rola strażnika konstytucji jest zapisana w Konstytucji, w pierwszym artykule rozdziału o prezydencie. Nigdzie tam nie ma nic o "roli reprezentacyjnej".

2. Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi