Wpis z mikrobloga

Mirki, ja #!$%@? ale szklanka.
Pierwsza jazda nie kontrolowana bokiem na zakręcie zaliczona w tym sezonie. #!$%@? w dupe systemowi szkolenia na #prawojazdy, plastik mam od 50tygodni, od kwietnia zrobiłem 11k km i własnie do mnei dotarlo, ze nie potrafię jezdzic w zimie.

Mirasy, co zrobić w czasie poślizgu? Jechałem zawrotne 45km/h - normalnie 90 bo to było niezabudowane, ale jakiś RIGCz mam. Zimówki nówki, zawrotne 64KM pod maską, napęd na przód. Diesel jak coś, jezeli to istotne
#motoryzacja
  • 25
@Atencyjny_Gerbil: ja passeratti taty dziś jechałem na łysych oponach letnich i dojechałem xD a też było mega ślisko bo nawet przyśpieszyć nie szło bo koła się ślizgały. Ale normalnie 60 km/h jechałem. To jest tak samo jak z chodzeniem albo bieganiem po lodzie, zachowuję taką no ostrożność, nie wiem jak to wytłumaczyć.
@Atencyjny_Gerbil: Złota rada. Ja (i moi znajomi też) się tak uczyłem i się nauczyłem. DUŻO się nauczyłem. Było to kilka ładnych lat temu, zanim zacząłem się bardziej interesować ostrzejszą jazdą autem.

Znajdź fajną, opuszczoną drogę. Krętą, nieodśnieżaną za bardzo. My śmigaliśmy po leśnych drogach na terenie opuszczonego poligonu wojsk rakietowych pod warszawą.

Znajdź grupę znajomych, którzy też chcą się uczyć. Zróbcie sciepę po kilka stówek, znajdździe jeżdżące auto na allegro. Preferably
@Atencyjny_Gerbil: masz koła zmienione?

Jeżeli chodzi o hamowanie: uj w sumie możesz zrobić, hamować pulsacyjnie ale abs sam to ogarnie w razie nagłego wciśnięcia. Mozesz skrecić by w coś nie wpaść jedynie
Jeżeli chodzi o wyjście z poślizgu: nadsterowność (zarzut tyłem) to skręcasz w drugą stronę dodając gazu. To można wyćwiczyć i wychodzić z takich sytuacji. Jeżeli się nie leciało za szybko, nie skontrowało za późno czy za mocno.
podsterowność (auto