Wpis z mikrobloga

Mam leciwego, ale w bardzo dobrym stanie Lenovo Thinkpad R61i. Uważam, że kiedyś był to bardzo mocny sprzęt (przynajmniej mocny na upadki ;)) Niestety lata pracy zrobiły swoje i bateria nie wytrzymała. Zastanawiam się czy mogę ją zastąpić zamiennikiem? Nawet ciężko mi znaleźć oryginał... i nie wiem czy tak naprawdę muszę szukać oryginału. Ktoś poradzi? #lenovo #laptopy #komputery
  • 13
@marysuistyczna: miałem R61e (prawie to samo co R61i) i kupiłem w Świecie baterii zamiennik, ale ten powiększony za 100zł (na ogniwach tych gorszych - Green Cell). Laptop wytrzymywał na zajęciach przy pracy w CAD i obniżeniu napięcia procesora (dla chłodnej pracy) około 3h :)
Teraz zmieniłem na nowszego Thinkpada i różnica jest kolosalna, bo na oryginalnej sobie śmiga 3-4h, a laptop ma już 4 lata :) Ot różnica w technologii, polecam
@SwiatBaterii: a faktycznie, teraz sprawdziłam :) Jeśli @slane: nie znajdzie/nie wyśle, to pewnie się zgłoszę :P
@slane: a jaką mam mieć intensywność przypominania? :P
@brylek: jak napisałam wyżej - nowszego też mam :) Starszy po prostu poszedł w spadku, bo na potrzeby oglądania Internetu wystarcza, problem jest taki, że oprócz tego, że nie działa bateria, to jeszcze czasami styk od zasilania też coś szwankuje i wtedy zaczyna się