Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie jaki materac kupić do ok 500zł 90x200.
Mam dylemat czy kupić na allegro, czy jednak w sklepie typu ikea, jysk.
Te z allegro mają hiper mega pianki, pamięć itd. tylko na ile to jest trwałe hmm ?
Gwarancje mają przeważnie 2 lata.
A w ikea 10 albo i 25 lat niektóre mają, wewnątrz wyglądają biedniej za te same pieniądze, bo jest głównie filc i pianka pianka poliuretanowa.

Wpadły mi w oko dwa modele w tej cenie:

W Ikea materac HÖVÅG
Materac firmy Frankhauer o nazwie Morfeusz

https://materace-dla-ciebie.pl/sklep-internetowy/rodzaj_materaca/materac_pocket_z_kokosem_morfeusz.html
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70257558/#/70244410

Możecie poradzić który będzie lepszy, albo coś innego ? Stelaż mam z desek ale przerwy są co 5 cm więc piankowe chyba odpadają

#pytanie #pomocy #dom #sen
  • 12
@Enjama: dla mnie kupowanie materacu przez internet to taka sama glupota jak z ubraniami (chyba ze wczesniej w sklepie mierzyles) chodzilismy za materacem dosyc dlugo i na kazdym najlepiej sie polozyc i samemu sprawdzic. ja osobiscie lubie twarde dlatego kupilismy 2000 pocket za 500 ale funtow. Materac wazniejszy od lozka pamietaj. Starcza na dluuugo wiec nie ma co oszczedzac bo dobry sen to priorytet :)
Właśnie myślałem jutro jechać do ikea, bo są dwa stopnie twardości tego modelu.
Tego Morfeusza podałem, ponieważ ma bardzo dobre oceny na necie.

Nie muszę mieć aż tak drogiego, teraz spałem na materacu chyba dla dzieci :D bo mam go ponad 10 lat... ale dziś miarka się przebrała , sprężyny miejscami już dziurę zrobiły...

Każdy nowy będzie sto razy lepszy od tego :D Chciałbym tylko żeby się nie wyleżał po 2 latach,
Możecie się wypowiedzieć o jakości materacy z IKEA ? np HÖVÅG ma ktoś ?
Nie podają ile to ma pianki w środku, jedynie gęstość 28kg/m3
Za 500 zł na allegro są już z pianką HR, tylko no własnie czy to na pewno HR
#pytanie #pomocy #dom #sen
@Enjama, na temat materaca z Ikei nie mogę się wypowiedzieć, gdyż swój materac kupiłam w firmie Matinee - u polskiego producenta materacy. Gwarancja 10 lat. Śpię na nim od 6 miesięcy i jestem mega zadowolona! Za swój dałam nieco ponad 600 zł ale grubość materaca wynosi ponad 20 cm, wybrałam sobie z matą kokosową by był twardszy.
Nie zgodzę się z komentarzem wyżej co do zakupu przez Internet! Swój właśnie tak
sklepie możesz położyć się na 5-10 minut, w takim czasie nie przetestujesz materaca.


@Magdalena_oleksyk0809: na pewno da się określić twardość, a to już dużo.

@Enjama: kupowałem jakiś czas temu, i trzeba sprawdzać co ma w środku i jak jest obszyty (żeby się nie odkształcał).
@firyt: ten materaz kosztuje teraz 900 zł ja dawałem w 2016 560 zl O.o Wytrzymał jakies 4 lata, później w miejscu bioder gdzie największy nacisk wygniótł się. Już bym nie kupił na sprężynach materaca, a jakąś dobrą piankę.