Wpis z mikrobloga

@Morf myślę, że #!$%@? ma, ale op zrobił #zalesie, że jeździ gratem i prawie połowę jego wartości wyda na OC. No i pokazuje w ten sposób jaką ma sytuację w życiu, tj. że nie jeździ mercem za 200k
  • Odpowiedz
@Horvath: > Sprawdź jeszcze innych lokalnych ubezpieczycieli, niech policzą. Ja w zeszłym roku płaciłem 380 zł, w tym 410 zł. Na kalkulatorach internetowych najtaniej wychodziło 1350 zł.

Lokalni strasznie kłamią we wnioskach. Mi zawsze liczą składki jako ojcu rodziny. Zniżki z poprzedniej polisy 60% mimo że pierwsze ubezpieczenie w życiu i 1000 innych kruczków. A potem w umowie jest zapis, że wniosek stanowi integralną część umowy. Przy samym OC mogą
  • Odpowiedz
@itakzapomne: Ludzie wypełniając dane do OC, bardzo często podają nie do końca prawdziwe informacje. Inny kod miejsca użytkowania, przewidywany przebieg, to czy auto będzie używane za granicą - to najczęściej, bo to trudno zweryfikować (przysługujące zniżki towarzystwo może szybko sprawdzić w bazie). Ale jest tak jak piszesz - jeśli ubezpieczyciel zorientuje się, że podaliśmy coś niezgodnego z prawdą, może dokonać rekalkulacji składki np. po 2 miesiącach. A w tym momencie
  • Odpowiedz
@bartmil555: ale co tu ma do tego wartość Twojego auta? OC płacisz od szkód, które możesz wyrządzić innym więc niezależnie czy Twoje auto warte jest 1 zł czy 1000 mln zł cena za OC powinna być podobna.
  • Odpowiedz