Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja - mam serwis postawiony na Yii i potrzebuję uruchomić kilka skryptów w formie usług (daemonów).

Generalnie chodzi o obsługę automatycznych mailingów do klientów - w dużym uproszczeniu, jeden daemon by szukał w bazie użytkowników/dokumentów spełniających dane kryteria i ustawiał ich w kolejce do wysłania maila (czyli po prostu dodawał rekordy do tabeli będącej "kolejką"), drugi przygotowywałby HTMLa dla każdego z nich i też zapisywał go w bazie, a trzeci wysyłałby maile.

Z jednej strony takie coś najlepiej byłoby napisać w node / pythonie, ale z drugiej strony - najwygodniej byłoby to zrobić w PHPie, żebym zachować spójność z serwisem i żeby można było korzystać z już istniejących klasy PHPowych. Dlatego chcę to zrobić właśnie w PHPie.

Pytanie brzmi - jaki jest najlepszy sposób na uruchomienie kodu PHPowego na linuxie w formie usługi? Na internetach ludzie jakoś to robią, ale widzę, że nie jest to popularne ani nie ma żadnej jedynej dobrej i sprawdzonej metody.

Jeżeli nie jest to dobry pomysł - to w jaki inny sposób najlepiej by to było rozwiązać?

#webdev #php #programowanie
  • 9
@yupik: dzięki. Czytałem to co prawda i wiem w czym rzecz, ale właśnie chodzi mi o to, żeby to odpalić jako usługę działającą cały czas w tle. Pierwsze co wpadło mi do głowy to zrobić sobie akcje i odpalać je z crona, ale to średnio ładne wyjście :P