Wpis z mikrobloga

hm.. taka była gównoburza związana z przenosinami Górnika Łęczna do Lublina, zgodnie ze stroną ekstrastats.pl, w sezonie 2015/2016 (poprzednim) średnia liczba widzów na meczu Górnika wynosiła 7330, było im mało, więc postanowili przenieść się do Lublina, gdzie więcej ludzi, stadion większy etc. etc.. W tym sezonie, średnio przychodzi 4038 widzów, nie dość że prawie o połowę mniej, to i przychód z dnia meczu mniejszy, to jeszcze drużyna gra dla pikników (głupia cisza na stadionie, brak dopingu), bo ultrasy się zbuntowały... dodatkowo Ci co przychodzą na Górnika (pikniki) przestali chodzić na Motor i tam frekwencja również drastycznie spadła. No to prezes GŁ i niektórzy "warzni" miejscowi politycy, którzy lobbowali za ekstraklapą w Lublinie, chyba uzyskali to co chcieli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łęczna od września będzie grała u siebie w I lidze, a w Lublinie pozostanie nam cieszyć się kolejny rok z rzędu na poziomie III (IV) ligi. Super pomysł bulwo, nie ma co

#ekstraklasa #pilkanozna #lublin #gornikleczna #gorzekiezale
  • 24
@cola_awdanow: aha, czyli tylko 200 więcej niż teraz, czyli tak na prawdę nic się nie zmieniło :( faktycznie, spojrzałem nie na tą kolumnę co powinienem, 4235 śr widzów. Ech.. cały mój bul kłykci juh szczelił, szkoda (,) Serio myślałem, że beka z tęgich głów za biurkami. Ale to nie zmienia faktu, że od września Łęczna gra w Łęcznej w I lidze, bo w żadnym z lubelskich urzędów
@cola_awdanow: to po pierwsze
@swiatusss: po drugie Górnik nie dostał licencji na grę na własnym stadionie i ponadto ten zabieg z grą w Lublinie miał ściągnąć nowych inwestorów do klubu (źródło), więc to też nie jest tak że był to jakiś wydumany i od czapy pomysł prezesów i "ważnych"
po trzecie, czwarte i dziesiąte to ten klub jest tak biedny (nawet jak na warunki Ekstraklasy), że ledwo wiąże
@redheart: i nagle Motor miałby zacząć grać w ekstraklasie po jakiś fuzji z Górnikiem? Niby spoko, bo ja jako kibic Motoru powinienem się cieszyć, że żółto-biało-niebiescy znowu zagraliby o miszcza, ale ani my, ani górnicy tego byśmy nie chcieli. No bo co to za frajda, za kasę, za fuzję, whatever przeskoczyć 3 klasy rozgrywkowe do góry? Awans trzeba sobie zapewnić na boisku, a nie przy zielonym stoliczku! A górnicy? Mieliby porzucić
@swiatusss:
Problemem w tym momencie są pieniądze i niewykorzystany kapitał w postaci potencjału stadionu i lokalnych przedsiębiorców. Jeśli się nie chce tego zmarnować, to fuzja na tę chwilę - wydaje mi się - jest jedynym rozwiązaniem żeby na Lubelszczyźnie była jeszcze piłka na wysokim poziomie. Istnieje oczywiście inne wyjście, Górnik spada klasę niżej, zarobione pieniądze w Ekstraklasie powinny im pozwolić na byt w 1. Lidze i tyle. Nic ponad przeciętność, a
Ci co przychodzą na Górnika (pikniki) przestali chodzić na Motor i tam frekwencja również drastycznie spadła


@swiatusss: spadek frekwencji na Motorze chyba nie jest związany z Górnikiem XD
mówię Ci to jako piknik.
Podejrzewam, że może mieć to związek z tym, że Motor w #!$%@? stylu zakończył poprzedni sezon, a w jeszcze bardziej #!$%@? stylu zaczął bieżący. Ale mogę się mylić.
@redheart: Wiesz, Motor do dzisiaj jest przez niektórych nazywany Spartakusem Szarowola ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc nie wiem czy to do końca dobre wyjście
@jack-lumberjack: wyniki wynikami, przecież zanim sezon na dobre się rozpoczął już w I kolejce było tylko 2000 osób na meczu, a jako piknik mając do wyboru za 15zl III ligowy Motor, a za Ekstraklapowy Górnik 25zł to co wybierzesz? To tylko 10
@swiatusss: @redheart: @jack-lumberjack: @cola_awdanow:

Liczby podane są prawdpodobnie średnia nie kibiców na stadionie podczasa meczów domowych - a ogólnej liczby kibiców na meczu drużyny. Nieważne czy u siebie czy na wyjeździe. W tym sezonie w Lublinie na meczach Górnika chyba tylko 4 razy było wiecej niż 3k kibiców. W poprzednim sezonie dla porównania, w Łęcznej, było tylko dwa razy mniej niż 3k. W ostatnim meczu u siebie z
@Marlo_Stanfield: @jack-lumberjack: @redheart: no i boje się, że do rozmów o fuzji na wiosnę może dojść. Górnik, a właściwie jego władze będą się broniły wszystkim czy będą mogli, byleby nie przestać istnieć (bo nie łudźmy się, z IV ligi szybko by nie wyszli bez kasy), ale wydaje mi się, że to i tak nie zdałoby egzaminu, bo ani Motor nie byłby w stanie ani finansowo ani sportowo wraz z
@Marlo_Stanfield: czyli w przypadku spadku do I ligi nic nikomu nie pomoże, żaden sponsor, żadna fuzja. Ale zakładając, że jakimś cudem Łęczna się utrzyma, a Azoty wesprą ją finansowo, to tak:
1. po co komu fuzja z Motorem, która nie miała by żadnego wsparcia wśród zagorzałych kibiców obu stron, a tylko powodowałaby dodatkowe konflikty, skoro jakiś hajs na bieżącą działalność by posiadali
2. Ursus wspiera Motor kwotą set tysięcy, na ekstraklase
Nie wiem czemu nie pokuszono się o jakąś fuzję i np sprzedaż licencji na rzecz Motoru, skoro sam Lublin ma większy potencjał od Łęcznej. Nie chce się mądrzyć, bo pewnie rozchodzi się, jak to zwykle, o pieniądze i struktury właścicielsk


@redheart: No #!$%@? nie wiem, bo może po prostu mieszkańcy Łęcznej chcieliby mieć swój klub i w dupie mają Lublin?

Duma kibiców i przywiązanie to w tym momencie najmniejszy problem.


Wiadomo,
@LooZ: tu też masz rację, już wiele lat temu Groclin pokazał jak się wielką piłkę buduje, zobaczmy gdzie są dzisiaj, to samo będzie z Niecieczą, wystarczą dwa chude lata dla Termalicy i zaraz kasa się skończy dla klubu, wtedy będzie zjazd o 3 klasy niżej.

Poza rzadkimi przypadkami zawodników, którzy kochają kluby w których grają, większość liczy tylko i wyłącznie hajs. Dla nich i dla prezesów, czy przyjdzie właśnie 100 czy
@swiatusss: @LooZ:
Azoty nie wejdą po sezonie, one już zaczęły sponsorowanie, na stadionie pojawiły się na meczu z Ruchem ich reklamy. Pewnie jeszcze nie są to duże inwestycje, ale w przypadku pozostania w ekstraklasie a np. spadku Wisły Puławy (chociaż tam podobno Azotom bardzo zależy na utrzymaniu 1 ligi) można spodziewać się większej dotacji.

Ursus wygrał ostatnio parę przetargów, skoro były plotki o wykupieniu przez nich nazwy stadionu to na