Wpis z mikrobloga

#excel #pytanie #office #informatyka

Witam Mirki.
Otóz próbuję zrobić ( wymyśleć ) formułę w excelu. Nie wiem czy tak można. Możliwe ze da się to jakoś obejść. Sprawa wyglada jak na zdjeciu. Czy mozna wstawić formułę w formułę. A dokładniej do wyboru "średniej z", wstawić zakres który jest uzalezniony od litery oraz formuly. Proszę o pomoc. Mam do wpisania 4380 formuł ręcznie dlatego piszę tutaj o radę.
GreenLipA - #excel #pytanie #office #informatyka 

Witam Mirki.
Otóz próbuję zrobi...

źródło: comment_cylbopeDcSE3ltxGanoUBK5Zd7othdzA.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Arveit: Najprostszym sposobem zrobienia sredniej z jest zazaczenie zakresu z ktorego chce sie to zrobic. Następnie jezeli jest mozliwosc mozna przeciagnac ową formule i powstana kolejne. Niestety nie dziala to w przypadku gdy formula ma zakres F56:F65 poniewaz kolejna wskoczy mi F57:66. A mnie chodzi o przeskok 10 kratek od razu czyli F66:F75. Jak z tym walczyc.
  • Odpowiedz
@GreenLipA serio spróbuj to opisać jaśniej. Ale jeśli chcesz zrobić jakąś formułe na tabeli która zmienia ilość linii to zrób z niej tabelę excelową (wtedy np możesz odświeżać pivoty) albo nagraj makro i zedytuj tak żeby za każdym razem podawać obszar który makro ma przeliczać.
  • Odpowiedz
@Arveit: Umiem tylko excel. Nigdy nie robilem skryptów. Na pewno nic sie nie da wymyslec? Przy 5000 danych to jest masakra. Przepisywanie tego zajmie wieki. A zakres jest tak naprawde zawsze co taka sama wartosc czyli w tym przypadku 2.
  • Odpowiedz