Wpis z mikrobloga

#eu4

Poczyniłem pewne zmiany w ideach Anglii, bo uważam, że te obecne to są jakieś jajca w niektórych przypadkach.

Zmieniłem:
1. Finiszer z 1 dowódcy za friko na -25% merc upkeep. Dlaczego? Bo Anglia zawsze używała merców często gęsto. Za wiki:

For much of the 18th century, the army was recruited in a wide variety of places, and many of its recruits were mercenaries from continental Europe, including Danes, Hessians and Hanoverians. These mercenaries were hired out by other rulers on contracted terms. Other regiments were formed of volunteers such as French Huguenots. By 1709, during the War of the Spanish Succession, the British Army totalled 150,000 men, of whom 81,000 were foreign mercenaries.


https://en.wikipedia.org/wiki/Recruitment_in_the_British_Army

2. Yearly navy tradition z rotflowego 0.25 (czyli wartość kilku okrętów broniących handlu) na 1.0, co nadal ma znikome znaczenie, ale już chociaż nie wywołuje śmiechu.

3. Ostatnia idea z +10% sailors recovery, który jest chyba najbardziej bezużyteczną i absurdalną ideą w EU IV na -15% (bo najwyższa obecnie idea narodowa ma -10%, dałem im te +5% jeszcze) kosztów developu, aczkolwiek uważam, że powinno być nawet -20%, bo GB odleciało pozostałym krainom w kosmos w tym czasie. Ponadto wspiera to styl gry Wielką Brytanią, która raczej rośnie pionowo niż rozlewa się na podbojach. Jak ktoś nie wie czemu Wielkiej Brytanii się bonus do developu należy jak psu buda to polecam trochę poczytać o rewolucji przemysłowej ( ͡º ͜ʖ͡º)
A opis wyjąłem na szybko z dupy, żeby pusty nie był.

https://en.wikipedia.org/wiki/Industrial_Revolution

Macie może jakieś lepsze pomysły jak to powinno wyglądać aby Wielka Brytania nie była ideowym crapem?
Khaine - #eu4 

Poczyniłem pewne zmiany w ideach Anglii, bo uważam, że te obecne to...

źródło: comment_eUp5wMIt0GZ2kFjeIJeKdBYc3eu8gGxc.jpg

Pobierz
  • 31
@TheFriendlyNeighbor: Zamiast czego? Bo też uważam, że brak bonusa do morale dla Anglii to jest trochę pokrzywdzenie. Może nie Francuski Elan +20%, ale chociaż +10-15% jak Hiszpania, która też ma bonus do morale z dupy wyjęty.
@TheFriendlyNeighbor: Zmieniłem jeszcze, to już globalnie dla parlamentów - każda prowincja, która ma stołek w parlamencie ma oprócz pozostałych bonusów jeszcze -10% do kosztów developu. Wszystkie kraje z parlamentem raczej są wertykalne niż horyzontalne. Kto grał Wielką Brytanią i próbował do Indii się dobrać, ten wie, że w pewnym momencie zaczyna brakować prowincji, którym można w ogóle oddać stołek. Gra niestety nie rozróżnia terenów zamorskich od stołecznych i myśli, że w
@Khaine: Jakiś -ship cost, czy naval maintenance byłby mile widziany. Dodałbym też jakiś flavor event po przyjęciu Navigation Act, jakiś minus do relacji z Holandią albo inna potencjalnie rywalizująca z nami potęgą morską. Ogólnie to kompletnie mi nie podchodzą obecne idee Anglii. Gdyby nie wycofali się z pomysłu przeprawy z Calais, to GB byłoby pewnie tak rzadko spotykane jak Hannover.
@prace_fachowe: Anglia niby jest potęgą morską, ale gra jest niestety tak zrobiona, że nie ma to praktycznie żadnego znaczenia ( ͡° ʖ̯ ͡°) A w erze kolonii zatopienie całej floty to było jak złamanie kręgosłupa kraju. Tutaj co się dzieje? Yy, no nic, bo można w ogóle nie mieć floty i wszystko będzie spoko ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Khaine:

ale chociaż +10-15% jak Hiszpania, która też ma bonus do morale z dupy wyjęty.

Nie, nie ma.
Dowal im 5% infantry power i 5% morale. A wyrzuć 3 ideę.
generalnie przy -20% developmentu są już kompletnie OP. Pamiętaj że od 1.18 łatwiej powiększać development a dobierz jeszcze ekonomiczne i masz zmniejszenie kosztów u Anglików które może sięgnąc na oko 70%. To ejst żart możesz mieć więcej manpowera niż Indie.
@Skyworld: 5% infantry i 5% morale to żaden bonus. 10% morale i 10% infantry jest chociaż zauważalne. Anglia nie jest w żaden sposób OP, jedyne co mają OP, to ich główny port handlowy. Ich typ rządów jest dobry na początkowe fazy gry, bo pozwala np. dostawać dodatkowego kolonizatora z +25 do wzrostu, ale później wypala prosto w pysk. Bonus do developmentu im się należy jak psu buda. Nawet Holandia ma -10%.
@Khaine:

5% infantry i 5% morale to żaden bonus.

Tak jak grasz do 1600 to gówno nie bonus.

10% morale i 10% infantry jest chociaż zauważalne.

xD? To dodaj im to i od razu 20% dyscypliny i +5 AT bo razem z 10 moreli i infantry power nie będziesz miał żadnego wyzwania.

Anglia nie jest w żaden sposób OP

Nie no wcale, W końcu Wyspy Brytyjskie po zjednoczeniu mają tak #!$%@?
@Skyworld: Historyczne granice Francji (obecne) mają 1000+ developa, nie wiem czy na wyspach Brytyjskich jest z 500 w sumie.

Tak jak grasz do 1600 to gówno nie bonus.


Są kraje mające i +20% do jednego i drugiego. I mające dodatkowo znacznie lepsze możliwości do ekspansji. O nowym pruskim ustroju to ja nawet nie wspominam.

Ma praktycznie najlepszy trade node w grze niekolonijny i najlepszy kolonijny.


Tak jak niderlandy, które mają znacznie
@Khaine:

Albo czemu Brandenburgia zwykle nie podbija połowy Europy jak ma +20% infantry +20% morale

Ale grasz mający te idee to robi.
Odpowiesz jest prosta. AI #!$%@? nie blobuje bo jest dzieckiem z dałnem

Historyczne granice Francji (obecne) mają 1000+ developa,

Mówimy o tamtych czasach. Na rok 1444. Francja 342 a Anglia 325. WIELKA różnica, Anglia w 10 lat jednoczy wyspy i trzyma ziemie w europie mając mocne sojusze a francja
5% infantry i morale to gówno


@Skyworld: Jako bonus z finiszera dla kraju, który wygrał w całym okresie historycznym EU4? Owszem.

Dodaj quality i policy odpowiednie.


Do Prusaków też się dodaje i co z tego? Nie rozmawiamy o dobieraniu idei w trakcie gry, tylko o ideach narodowych. Jak da się jakimś Ulmem zrobić WC, bo się niektórym udaje, to powinniśmy znerfić Ulm bo OP? xD Anglią można wygrać grę bardzo szybko
@Khaine:

Dodatkowo monarchia angielska, która lategame jest ogromnym cierniem w dupie. Od midgame zaczyna już cierniować powoli. I brak szlachty dodatkowo

Generalnie stejsty są tu dupnie zrobione, brak szlachty czy baronów u Anglii to żart, tak jak brak Magnatów u Polski czy książąt krwi u Francji którzy walczyli z królami.

Jeśli takie Niderlandy mające ogromny develop w swoich okolicach mogą mieć -10% developu,

Ten bonus u Niderlandów to wyciągnięcie go z
@Skyworld:

Generalnie stejsty są tu dupnie zrobione, brak szlachty czy baronów u Anglii to żart, tak jak brak Magnatów u Polski czy książąt krwi u Francji którzy walczyli z królami.


Nie jest to do końca dupne, bo pamiętaj, że mówimy o feudalnej szlachcie. O ile w 1444 roku jeszcze to funkcjonowało, to nie jestem pewien czy to się potem długo utrzymało. Szlachta daje regen manpoweru, bo niby wychodzimy z założenia, że
@Khaine:

Ale dali i nie powoduje to żadnego OP ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bo jest lekka różnica między Anglią która jest nie do ruszenia a Niderlandami które siedzą na drodze BBB i mają możliwość rozrostu jedynie w strone HRE bronionego przez WBB

AT im zresztą niewiele zmieni a +5% dyscypliny jednak robi różnicę.

Nie wiesz co mówisz. AT jest praktycznie ważniejszym czynnikiem. Morale, pipy u dowódcy, zdolności