Wpis z mikrobloga

Zacząłem sobie oglądać Natsume Yuujinchou (jestem w połowie pierwszego sezonu) i zastanawiam się, czy całe pięć sezonów jest według tego samego schematu, że w każdym odcinku pozbywa się innego ducha i tyle?
Bo nie wiem, czy dropnąć, czy może dalej będzie jakiś rozwój wydarzeń. Wszak ocena na malu dość wysoka.
#anime
  • 9
@Kliko: TAK

jak to słusznie głosi początek recenzji 4 sezonu na tanuki

Czy można nakręcić cztery serie o tym samym i nie zanudzić widzów? Twórcy Natsume Yuujinchou udowadniają, że jak najbardziej.


Masz jeszcze oczywiście główny wątek o przeszłości głównego bohatera, jego przyjaciołach i babce. Skoro obejrzałeś już połowę sezonu i nie odpowiada ci ta formuła, to pewnie niestety dalej nie będzie lepiej, bo zasadnicza konstrukcja jest ta sama. Jak dla mnie
@Kliko: Dalej jest trochę mniej oddawania imion duchom i pojawiają się organizacje i inne podobne osoby, ale charakter pojedynczych historyjek pozostaje ten sam. W sumie mógłby być z tego niezły materiał na anime akcji, ale niestety nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Powiedziałbym, że z każdym sezonem jest nieco ciekawsze, ale rating na malu i tak jest zawyżony bo w większości zostają fani i kompletjoniści jak ja (
via Android
  • 2
@Krunhy
Ja akcji nie potrzebuję, zwyczajnie nie przepadam za "epizodowością". Wolę, gdy anime ma jakąś historię do opowiedzenia. Ale zmuszę się do obejrzenia pierwszego sezonu, kto wie, może zmienię zdanie.