Wpis z mikrobloga

Oglądałem właśnie wywiad Rymanowskiego z #prezydent
i musze powiedzieć, ze bardzo był słaby. Pewnie opcja propisowska powie, że był ostry i atakował :D
ale to była mega miałkie i bez zęba, jak by był z TVP.
Niby zadał pytanie o notariusza, ale tylko dlatego, by użyć tego słowa. Duda mu odpowiedział gładkimi słowami, że ludzie po prostu są wkurzeni, że Komorkowski nie wygrał i nie moga się z tym pogodzić. a przeciez to absurd, tutaj w tym chodzi przecież o to, że podpisuje wszystko jak leci, a miał się stawiac bardziej niż Komorowski (który jednak wiele ustaw negował czy cofał do TK).
Tak samo z innymi pytaniami, zadane jakby dla formalności, bez wnikania dlaczego ludzie są wkurzeni. Duda mówi, że wygrał wybory bo był lepszy i ludzie są źli, bo zawsze ktoś jest zły. Tiaaa, po prostu nic się nie wydarzyło :) Nieprawda, wygrał m.i. dlatego bo naobiecywał wiecej niż Komorkowski i jeśli już cos realizuje teraz, to na 1/5 tego co zapowiadał.
Np odnośnie kwoty wolnej, mówi, że teraz wiećej dac nie można, niż dla 10% 6,6 tys, a obiecywał dla 100% 8 tys. Nie mozna, bo musi być "odpowiedzialny". No może dlatego Komorowski tego nie obiecywał?
Albo odnośnie zagmatwania ws TK. Duda, że PO namieszało przed wyborami. No to mozna było powiedzieć, że ten bład mógł naprawić po wyborach sam TK/Sejm, ale PIs nawet tego nie chciał, specjalnie nie dali szansy naprawić tego błedu, bo doszłol do ostatecznego załatwienia TK, co właśnie się dzieje (zaraz będzie bez przewodniczącego i nie da sie z tym nic zrobić, nawet ustawa PIs tutaj nie pomoże).
Generalnie w każdym pytaniu można było z nim cisnąć.
Dlatego fatalny wywiad i na serio, jak słysze, że TVN to jakaś nienawistna w atakach stacja, to ręce mi opadają.
To mi wyglądało bardziej na wywiad mikołajkowy w Republice :D

#faktytvn #gorzkiezale #polityka #duda
  • 5
@text naprawdę myślisz, że Rymanowski mógł zadawać pytania jakie chce? Przecież z góry jest ustalona lista pytań, no proszę cię :) Poza tym, o ile szanuję Rymanowskiego bo baaaardzo rzadko pokazuje swoje poglądy polityczne, to tajemnicą poliszynela jest fakt, że ma prawackie ciągoty
@Jebwleb:
Ja właśnie lubię to, jeśli dana stacja ma wyraxny profil, bo wtedy można być pewnym, ze przynajmniej od częsci dziennikarzy, usłyszy się cięzkie pytania. Nie ma nic gorszego, niż to, gdyby 100% stacji siliło się na "obiektywizm".
Nawet uważam, że jesli już płacimy na TVP, to powinno podzielić się to na 2 kanały, jedn rząd a drugi opozycja. Choć najlepiej zrezygnowac z tego gówna, bo czasy gdy istniała tylko 1