Wpis z mikrobloga

@sadwatermelon: ładuja kase ,bo wiedza że te roszczeniowe osobniki wyjda na ulicę w dniu w którym stracą prace. I to nie bedzie kilka osób a kilkadziesiąt tysiecy. To finansowanie to jest normalne płacenie haraczu. Inaczej nazwac tego nie można
  • Odpowiedz
@bartmil555: jesli to cie w-----a, to chyba dobrze bo warto pomyslec nad soba
chlopaki rozpisuje sie tu a do was nie dociera o czym mowie xD i wyjezdzacie z zupelnie innymi rzeczami
ehh

@szasznik: gnoje :/ (btw tak do czternastek bo hehe pewnie wykopki nie wiedzo bo skad xD to w kopalni dzialajacej kolo mnie to ta niby czternastka (hajs na barborke) byl p-----------y (oficjalnie!) z kazdej wyplaty i magazynowany przez rok, pozniej kopalnia laskawie wydawala ci to i miales barborke
  • Odpowiedz
k---a juz nie moge, sto razy napisalem ze wielkie panstwowe molochy przynosza straty bo sa c-----o zarzadzane przez idiotow a ty mi d-------------o o jakims chujstwie, juz nie moge z toba


@sadwatermelon: bo nie dociera do ciebie ze ci ludzie co tam pracuja nie sa bez winy. To jest cała wielka spirala s----------a. Od samego dołu az po sama górę. Nie rób z nich ofiar losu i pokrzywdzonych (mam na
  • Odpowiedz
@bartmil555: jak najbardziej za

tlyko po co ten lament na wykopie hurr gornicy zlodzieje podludzie durr bo nie rozumiem, podludzie to sa ci ktorzy nie chca zrobic tak jak mowisz
a gownoburze krece dlatego, ze o gornikach mozna napisac wszystko - strzelac do nich, pacyfikowac, niech ehehe zdechnom tam na dolne cnie xdd
  • Odpowiedz
@Mirkozord: wolny rynek - praca jest tyle wart ile ci ktoś za nią da, jeśli idą do pracy to wiedzą za ile i się na to zgadzają

Ciocia mi kiedyś opowiadała, że w czasach rozkwitu kopalń na Śląsku przyjeżdzało tu mnóstwo ludzi z różnych części Polski, hotele górnicze i rotacyjne bloki wypełnione po brzegi bo duży pieniądz, jednak raz na jakiś czas hotele stawały się mniej zatłoczone, często nawet zostawały
  • Odpowiedz
@sadwatermelon: nie zmienia to faktu że wiele prac np górnik na przodu jest mało płatna bo wielu debili chce tam pracować

Tak działa wolny rynek , jest w nim miejsce dla zaradnych dla debili oraz dla tych co niestety chwilowo nie mają wyjścia
  • Odpowiedz
@sadwatermelon: Oj jacy ci górnicy mają ciężka, brudną i niebezpieczną pracę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale zamiast zwolnić połowę pracowników, zamknąć nierentowne kopalnie a pozostałe zmodernizować żeby przynosiły zysk, były bezpieczniejsze i łatwiejsze w eksploatacji to jeszcze p----------y +10% do emerytury i 14-nastki (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Greg36: eh to nie o to mi chodzi, ze masz szanowac za to ze ma niebiezpieczna prace

po prostu, dzien gornika - fajnie, wszystkiego najlepszego skroluje dalej... no ale przeciez tak sie nie da na wykopie xD

dalej tego nie wiem jak pan Wiesław l. 50 - prosty górnik ma zwolnić połowę pracownikow i zamknac nierentowne kopalnie ;)
pisałem tu, ze gornicy to najczesciej ludzie prosci - zadne zaskoczenie, ale
  • Odpowiedz
@sadwatermelon: mam taką koleżankę, której mąż pracuje na kopalni. Jak chcieli zamykać to oboje na protesty. A potem na facebooku marudziła, że ludzie po poprawczaku dostają możliwość darmowych mieszkań, a ona biedna musiała brać kredyt na 30 lat.Tak mnie wkurzają ludzie, którzy chcą tylko brać, bo im się należy. A koleżanka głupia jak but, skończyła licencjat po znajmości, pracuje na magazynach w markecie...
  • Odpowiedz
skroluje dalej... no ale przeciez tak sie nie da na wykopie xD


@sadwatermelon: Wybacz mi że nie godzien jestem wypowiadać się w temacie gdzie tylko mamy podziękować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A górnicy to nie złodzieje a niestety relikt poprzedniego ustroju i to nie ich wina. Ale nie może być przyzwolenia na to żeby państwo co roku dodawało kasę na nierentowne kopalnie, umarzało ich długi kosztem
  • Odpowiedz
@sadwatermelon też nie przepadam za gornikami jako grupą zawodową, mieszkam w Zabrzu gdzie kopalnia Makoszowy ma mocno niepewna przyszlosc, ale jednak nie da się ukryć - rozszczeniowa postawa wzbudza we mnie niechec. Jako górnik sam na pewno bym bronił mojego miejsca pracy, ale nie jestem i irytuje mnie to, za pieniądze które pompuje się w kopalnie można by rozruszać Śląsk, bo mocno podupadł gdy się okazało, że Eldorado się skończyło..
  • Odpowiedz