Wpis z mikrobloga

Od razu zaznaczę, że nie wrzucam tego dla spiny z kibicami #widzew albo żeby z kogoś szydzić. Nie mi też oceniać ten proces lustracyjny, ale od jakiegoś czasu na stronach IPNu wisi strona o lustracji Ludwika Sobolewskiego, wykazująca, że był funkcjonariuszem KBW, a jego prawdziwe naziwsko to Lutek Rozenbaum.

Jestem z ŁKS, ale przyznam szczerze, że jeśli to się okaże prawdą, to strasznie #!$%@? dla historii łódzkiej piłki nożnej.

LINK

#ipn #pilkanozna
  • 6
  • Odpowiedz
@ksaler: Nie mnie ani tobie oceniać poczynania 20 letniego chłopaka, który całą młodość spędził w okupowanej Polsce. My teraz siedzimy sobie przed komputerem i jedynym "wrogiem" jest kibic drużyny przeciwnej. Tamte realia były zupełnie inne. Ale skoro poruszyłeś temat więc spróbujmy podyskutować:
"Specjalna kontrola wykazała, że służył w AK od 1944 w grupie „Wichra” w powiecie piotrowskim. W 1947 Brał udział w Grupie Operacyjnej „Wisła”."
Jak go ocenić po powyższym
  • Odpowiedz
Ale skoro poruszyłeś temat więc próbujmy podyskutować:


@Stewie1910: próbujesz dyskutować na siłę, ja nie będę. Napisałem, że nie mnie oceniać ten proces lustracyjny, m.in. też dlatego, że są to tylko szczątkowe informacje rzucone do internetu. Żadnego komentarza. Czy wyjdzie coś więcej z IPN - nie wiem, widzę tylko, że IPN aktualizuje ten wpis więc sprawa nie jest zamknięta. Widzę, że po wrzuceniu tego wpisu temat podjął też gościu z Retro
  • Odpowiedz
@ksaler Jak znajdą jakieś notatki służbowe, wskazujące jednoznacznie na "winę" ŚP. Ludwika Sobolewskiego to wołaj - posypę głowę popiołem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miłego weekendu!
  • Odpowiedz
Każdy kto nie chciał współpracować z byłych AK musiał z Warszawy uciekać i kryć się po wioskach. Nikt bez współpracy na takie stanowiska się nie dostawał. Nie ma co farbować. Dla mnie komuch i człowiek który poszedł na współpracę.
  • Odpowiedz