Wpis z mikrobloga

Git. Tyle czasu paczałem na szkice, co, gdzie po co. Niekumaty nie jestem, poruszanie się w wierszu poleceń nawet na studiach ogarniałem, ale większość kursów/artykułów pozostawiały wiele pytań bez odpowiedzi, ale jeszcze git miał niski priorytet u mnie. Ostatnio wpadłem na sourcetree, bo szukałem czegoś takiego. Trafiłem na playlistę https://www.youtube.com/playlist?list=PLpL2ONl1hMLtlY1Y7YJNcA5zumvaITLYs gdzie ktoś wreszcie wytłumaczył mi dokładnie co i jak. Nie na kwiatkach, domkach, zeszytach, krówkach czy bóg wie czym. Nie na schematach robionych na sucho/suchym wierszu poleceń. Zawsze miałem jakieś ale, a ta playlista w 30 minut wszystko pięknie pokazała od a do z wszystko co dla laika istotne(może prawie wszystko, ale większość ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Pozdrawiam, polecam, Żanet Kaleta
#git #naukaprogramowania
  • 7
@gaily: wiem i rozumiałem działanie. Problem był taki, że nie czułem się pewnie przy robieniu podstawowych operacji z wiersza poleceń, a jak pisałem sam wiersz problemem nie był. Tych kilka wideo dały mi 100% jasny obraz co, gdzie, co się stanie jak zrobisz a, jak naprawić, i co się może spieprzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) takie małe olśnienie mimo korzystania wcześniej z gita.

@fegwegw: ( ͡
Tych kilka wideo dały mi 100% jasny obraz co, gdzie, co się stanie jak zrobisz a, jak naprawić, i co się może spieprzy


@xDrope: Nie, nie dały :) Gita można #!$%@?ć na takie sposoby, o których się ludziom nie śni :)
@gaily: Podstawy to są 3 minuty ale w gicie jest o wiele więcej. Jako lokalny ekspert od gita często muszę odpowiadać na pytania innych developerów o to jak najlepiej połatać wadliwą historię lub usunąć niechciane pliki z historii.