Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #biedamasterrace

Kumplowi padł PC, doszczętnie. Jego budżet to ~1200zł (ew. po weekendzie może 1500, ale niepewne). Przeglądałem olx, żeby kupić gotowy zestaw i mieć go z głowy, ale to jakie są janusze sprzedaży to głowa mała (jeśli dla nich core2duo to zestaw na którym pójdzie wiedźmin na wysokich to dziękuję XD)

Generalnie jeśli nie znajdziemy nic ciekawego, to zapewne będę musiał mu sam coś złożyć.
Czy i5 (powiedzmy 2 generacja w górę) + gtx 750 Ti będzie okej w tej cenie? Zakładamy że trzeba kupić wszystko, jedyne co u niego działa to napęd i obudowa :D
  • 14
@arhu: zeby sie wyrobic w 1200 z zasilaczem, obudową etc to bym szukał jakiegos pentiuma g3258 + plyty spoko do oc i moze jakis radeon, dodatkowo jakies 8gb tamu i masz w miare spoko jednostke jak tego pentiuma podkrecisz
@zweipack: 9500gt daje obraz po vga co 2-3 rebooty, zasilacz jest z czarnej listy i jestem pod wrażeniem że działa, core2duo i ddr2 pomijam, na mobo nie śmiga vga i popalone są usb. No i zapomniałbym, dysk ma tyle bad sectorów że strach cokolwiek na nim robić.
@arhu: bo ja mam zamiar stacjonarke sprzedać podeslalbym bym ci potem jakoś wieczorkiem specyfikacje , bym mógł normalnie na Allegro wystawić jeśli byłybys oczywiście zainterosowany