Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ludzie, błagam was, nie czekajcie na dziecko do czterdziestki.
Taki dzieciak spędzi początek dorosłego życia na pomocy wam. A mając 60 lat nie trudno o upadek zdrowia.
Zwłaszcza, jeśli będzie jedynakiem. A piekło na Ziemii będzie miał, gdy upadnie system emerytalny.
Tu przykład takiego dziecka. Rodzice zbudowali duży dom pod Warszawą przed moim urodzeniem.
Bez grosza kredytu, bo ceny działek niskie były na początku lat '90.
Na swoje się nie wyprowadzę, bo wtedy dom będzie stał pusty. Matka-emerytka i ojciec-rencista zwariują z samotności.
Nigdy nie zaproszę do siebie dziewczyny, własną rodzinę założę po śmierci rodziców. I historia się powtórzy.
Moją jedyną życiową misją jest zapewnienie godnej starości rodzicom.
Marzę o tym, aby w kuchnii ustawić mój kubek po swojemu, marzę o tym aby trzymać kiedyś w ręku wiertarkę - mój niepełnosprawny ojciec uważa mnie za nieudacznika nawet gdy pompuje koła w rowerze.
Założyłbym trawnik w koło domu, wymieniłbym pokrowce w samochodzie. Jak przyjdzie co do czego, zostanę zrugany, że zrobiłem źle, że oni zrobiliby to lepiej.

4. Czcij ojca swego i matkę swoją

#oswiadczenie #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 17
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: niestety dales sobie zalozyc kaganiec na glowe to musisz przecierpiec

Jak przyjdzie co do czego, zostanę zrugany, że zrobiłem źle, że oni zrobiliby to lepiej.


niewolnictwo a opieka to dwie rozne sprawy

Matka-emerytka i ojciec-rencista zwariują z samotności.


psa im kup, moja mama ma 60 lat i odkad ma psa to odzyla na nowo bo sie rusza z domu - i nagle choroby narzadow ruchu przestaly o sobie dawac znac
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Podstawowy błąd: generalizacja. Równie dobrze można apelować do młodych by poczekali z dzieckiem do trzydziestki bo młodzi nie są wystarczająco odpowiedzialni, będą żałować, że nie zdążyli się wyszumieć, ich kariery zawodowe nie są zbyt rozwinięte, nie zarabiają kokosów. A przecież słyszy się o takich przypadkach! I dziecko też cierpi.
  • Odpowiedz
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania ale z jakiej racji maja umrzec z samotnosci skoro mieszkaja razem we dwoje? Maja osobne wejscia do domu i sa w separacji czy jak?

Twoi rodzice maja 60 lat i juz sa na tyle obloznie chorzy, ze musisz sie nimi caly czas opiekowac? Bardzo wątpię, w tym wieku to czlowiek odzywa na pierwszych latach emerytury. Wiadomo ze moga sie pojawoc jakies problemy ze stawami np, wzrokiem albo ciśnieniem, ale to jeszcze
  • Odpowiedz
@sohee: drugiej części wypowiedzi specjalnie nie cytowałem. Ale co innego (słusznie) powiedzieć komuś, że ma żyć swoim życiem, a co innego, że nic nie jest winny rodzicom. Bo o ile nie mówimy o patologicznej rodzinie, to każdy jest winien swoim rodzicielom wiele.
  • Odpowiedz