Wpis z mikrobloga

Dzisiaj jest mój ostatni dzień w gówno pracy za 1600zł netto, a jutro już zaczynam prace w miejscu gdzie dostanę ponad 2x więcej już na okresie próbnym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba nigdy nie czułem się tak dobrze jak dzisiaj. MIrki pijcie ze mno kompot (ʘʘ)

#oswiadczenie #pracbaza
  • 24
  • Odpowiedz
@WlosyNaMydle: Dokładnie . Ja nie mam aż takiej tragedii ale wiem po znajomych z sąsiednich gmin, że jest różnie i raczej kiepsko. No i praktycznie szanse na rozwój = 0. Jak nie usiądziesz w domu i nie będziesz męczył jakis książek albo kursów to się nic nie nauczysz.
  • Odpowiedz
@Smilex: prawda, ale wiesz, ze 50% polaków tyle nawet na oczy nie widziało na wypłatę ;) czyli około 20 milionów ludzi mieszkających w Polsce. Tak wychodzi z mediany, ktora wynosi 3200 brutto (2015 r) a 3200brutto to z 2300 netto, wiec pewnie i z 80% polaków nie widziało nigdy 3k na ręke, czyli z 30 milionów ludzi ;/ smutne.
@WlosyNaMydle: także ciesz się, bo nalezysz do grona tych
  • Odpowiedz
3200netto to też nie są jakieś kosmiczne pieniądze


@Smilex: nie są, 3k to powinno być takie rozsądne minimum, ludzie niestety żyją za duzo mniej.

Ja mam szczęście być #informatyk15k (wciąż nie wiem czy 15k brutto czy netto) ale moja mama może liczyć na góra 2k (słabe wykształcenie i zadupie podkarpackie, wiek też nienajlepszy już dla pracodawcy) i to jest smutne w #!$%@?.

Jak wrocilbym na rodzinne zadupie i
  • Odpowiedz