Wpis z mikrobloga

Witam. Może mi ktoś wytłumaczyc (bo jestem kompletnie zielony) co to za szał na programowanie ? dlaczego od jakiegoś czasu pełno kursów, audytów srytów na na necie o programowaniu w różnorodnych jezykach?
Czyli ja po zawodówce jak się nauczę programować to będę zarabiał 15k tak? Bo 100mln reklam dziennie o tym świadczy...
  • 14
@Papasanbaba
@OddychajSwiadomie

Podejrzewam ze gdybym się teraz za to wziął to zanim bym ogarną temat to już rynek się nasyci. Wiec nie warto. Ale z drugiej strony zawsze tego chciałem się nauczyć "pisać coś po jakiemu" teraz łatwiej więc czemu nie...
@Odki: Zostaniesz małpą do klepania kodu za 2k na czysto. Bo takie się robią stawki nawet dla ludzi z doświadczeniem. Mityczne wykopkowe 15k zarabia może 0,5% programistów którzy mają whooj stażu w danej technologii i/lub siedzą w wyjątkowych niszach (a wiedzę zdobywali latami i nie przestają).
@Odki: Programowanie ma ten plus że ciężko nasycić rynek, technologi w opór no i zawsze można robić na własną rękę. Jak produkujesz dachy to potrzebujesz klienta konkretnego. Jak napiszesz program czy grę to może go kupić klient który ma już program czy grę od innego twórcy, ale chce mieć i twój i jego itd.
@Odki największy plus w branży programistycznej jest taki, że możesz sam się wyszkolić i pogłębiać umiejętności. Samemu z siebie nie zrobisz lekarza chirurga itp
Jakoś ciężko mi uwierzyć że odpalę neta YouTube, Google, nauczę się czegoś w 3lata wyśle CV i pójdę dymać gdzieś za 3k
Ale w sumie fajna sprawa zająć się czymś nowym może będą z tego korzyści...