Wpis z mikrobloga

Teraz mogę wybierać jak i co chcę palić. Wedle nastroju, wedle dysponowanego czasu, wedle okoliczności.

Na co dzień palę papierosy. Przy ognisku, bądź gdy mam dużo czasu pykam z fajki, niczym mój dziadek puszczam dymne okręgi. A teraz do rodziny dołączył epapieros. Nie będę się musiał teraz odrywać, dekoncentrować, czy to przy pisaniu, czy rysowaniu. Brakuje mi teraz tylko zapalniczki, jako, że swoją Zippo zgubiłe. Niech ktoś kto ją znajdzie się cieszy, bo ta zapalniczka widziała trochę niezwykłych rzeczy.

Możesz nie rozumieć czym jest dla palacza dym, albo wręcz odwrotnie, wiesz doskonale. No cóż, każdy człowiek do zbierania myśli potrzebuje czegoś innego. Każdy ma swoje nałogi, mniej lub bardziej szkodliwe. Nie wiem jaki jest twój, ale mój już znasz. Palenie jest nieodzownym elementem mojej codzienności. Czasami jest romantyczne, czasami do cna codzienne, wręcz kompulsywne. Palenie jest złym nawykiem, zgodzi się z tym każdy. Zaprzeczanie nie ma sensu. Smak papierosa o czwartej nad ranem, nad jeziorem, przy śpiewie ptaków i wschodzącym słońcu... ehhhh. Poezja.

#postmanstories #czarnynotatnik
Old_Postman - Teraz mogę wybierać jak i co chcę palić. Wedle nastroju, wedle dysponow...

źródło: comment_CAnysDhjaWVAaCmF2Rv7itWTw5p17h9m.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • 5
@villsvin ho ho ho... mielismy tu twardziela. Informacyjnie tylko, bo juz mi nie bedziesz mogl odpisac: Zyczenie komus aby "zdechl na raka" jest najbardziej paskudna, obrzydliwa i podla forma niezgodzenia sie z inna osoba. Jestes chamem i prostakiem, ktory dalej niz czubek swojego nosa nie widzi. To, ze Pan prosze Pana nie widzi w czyms sensu, to prosze Pana nie znaczy to, ze sensu w tym nie ma.

Swoja droga... milego
  • Odpowiedz
@WolfSky: Ciężko mi powiedzieć teraz, bo nie pale już fajki od jakichś 5 lat.
Na pewno kup jakąś tanią fajkę z wrzośca na filtry 9mm bo i tak pewnie ją przepalisz zanim się nauczysz dobrze palić. Koniecznie musi być woskowana, absolutnie nie może być lakierowana. Możesz kupić coś takiego:
http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Adventure-Glatt-352/4934
Do tej fajki dobrze kupić filtry z pianki morskiej, bo zanim nauczysz się palić chłodno i sucho będzie Ci bulgotać
  • Odpowiedz
@Old_Postman
Bardzo polecam książkę Allena Carra o rzucaniu palenia. Nie to że chce Cię przekonywać, ta książkę trzeba po prostu przeczytać i bo mocno zmusza do przemyślenia tematu, mimo to nadal "popalam" papierosy jednak już nigdy nie spojrze na nie tak samo.
  • Odpowiedz
@Old_Postman: ale mi przywiałeś wspomnienie związane z paleniem...
Godzina około bardzo mocno poranna, czerwiec. Odwiozłem dziewczynę, wracając zatrzymałem się trabantem na papierosa, wschodzące słońce zaczynało powoli już grzać, z radia (dawne radio BIS) leciała audycja Gzyla. Gdyby każdy papieros tak smakował, to w życiu bym nie rzucił...
  • Odpowiedz