Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem #raspberrypi oraz #odroid
Ma to służyć pod #kodi oraz jako klient torrent
Pytanie co brać? Do tej pory miałem pi3 Ale chce kupić jeszcze jedno urządzenie. Wiem że odroid jest droższy ale też są z nim jakieś mityczne problemy - podobnie z #orangepi
P.s. Dobrze żeby miało wifi bo z kablami ciężko
  • 7
@qwelukasz @chciwykrasnolud: potwierdzam, orange praktycznie nie ma wsparcia od producenta i nie warto wspierać takich firm, chociaż to co chcesz by Ci działało.

można jeszcze zastanowić się nad czymś co ma sata np cubieboard albo nadchodząy nowy Banan - http://www.cnx-software.com/2016/11/16/banana-pi-m2-ultra-allwinner-r40-development-board-with-sata-gbe-sells-for-46/
tu jeszcze można przeboleć słabe wsparcie (mowa o bananie a nie o cubie)

olej wynalazki typu stare junkPC - duże to i żre sporo więcej prądu.
@qwelukasz
edit: nie doczytałem że chodzi o kodi - tu będzie cięzko, chociaż na nowym armbianie już powinno działać całkiem znośnie do jednak stare A20 które jest w cubie będzie za wolne.
rozejrzyj się za #tvbox - malutkie, cenowo fajnie, dysk podłączysz, kodi działa dobrze (mam i polecam ( ͡ ͜ʖ ͡) )
@qwelukasz: jak nie potrzebujesz sata i ma być głównie pod kodi to rzuć okiem na tvboxy, mój nexbox jest tani ale jego wifi jest średnie, patrząc na testy, ale ja po kablu więc mi nie przeszkadza, ale jest sporo innych do wyboru gdzie śmiga to lepiej. i na pewno amlogic będzie lepszy niż allwinner .
ciekawym wyborem będzie xiaomi mibox - zwłaszcza fakt że jest na liście Android TV i działać