Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś fajnego dungeon crawlera w kooperacji, który sprawdzi się dobrze na dwie osoby.
Zależy mi na tym aby posiadał możliwość "zapisu" postępu pomiędzy misjami.
Coś na zasadzie idziemy klepiemy wspólnie potworki i wracamy do miasta coś kupić lub zostaje nam zdobyty sprzęt.
Czyli np dziś sobie zagramy jeden lub dwa scenariusze(max 1-3h na scenariusz), a jutro możemy kontynuować grę. Coś jak kampania.
Najlepiej polska wersja językowa, ale angielskie też mogą być.

Z tego co widzę to Descent 2 edycja by się nadał, ale tam jest konieczność aby jeden gracz był tym złym.
Jest dodatek, który to zmienia w pełnoprawnego coopa, ale to pewnie tylko dla jednego czy dwóch scenariuszy z niego, więc chyba nie bardzo.
Jst jeszcze Shadows of Brimstone i ta koncepcja by do mnie przemawiała chyba najelpiej, ale po angielsku.
Może coś doradzicie?

Cena nie gra roli.
#grybezpradu #planszowki
  • 11
@Cogres: moze zombicide black plague ?
Slyszalem ze do descenta jest jakas appka ale nie zglebiaem tematu. Tez mnie descent kusi tyle ze masa dodatkow podbija cene.
moze zombicide black plague


@Zorak: a jest tutaj możliwość "zapisu"? Słyszałem też, że na początku 2017 ma wyjść polska wersja, więc z tym warto poczekać.
A ja bym już coś pograł :)

Pathfinder Adventure Card Game


@Jednobrewy: coś tam mi się obiło o uszy, ale nie sprawdzałem. Chyba będę musiał.
Niemniej dość trudno u nas dostępny, szczególnie pierwsze dwie kampani


@Jednobrewy: planszostrefa na luzie sprowadza ( trzeba tylko z 2-3 tyg poczeka ) , wiec nie jest zle.
Btw jak przechowywujesz Patha, cale przygody w dedykowanych pudeleczkach czy tez wszystko w wyprasce
@aryss: Pierwszą kampanię przechowuję w wyprasce, tam gdzie jest miejsce na pudełka mam karty, ale to dlatego że całość jest zakoszulkowana. Drugą kampanię w pudełkach, bo jest bez koszulek, więc się mieści :) No i drugiej za dużo nie grałem w sumie
@Cogres: Pathfinder to nie Dungeon Crawler. Mnie kompletnie nie podszedł i sprzedałem. Za to polecam Shadows of Brimstone. Jest dokładnie to o czym piszesz - zdobywanie przedmiotów, levelowanie, powrót do miasteczka :) Klimat Western + Cthulhu :) Moja ulubiona gra :) Możesz też sprawdzić nowego Warhammer Questa (Ale nie tego karcianego, tylko ten od Games Workshop)
@Cogres: z tego co kojarzę tam aż tyle angielskiego nie ma na kartach - mógłbyś być czymś w rodzaju mistrzem gry i tłumaczyć w locie. Gra jest imho rewelacyjna. Możesz tez sprawdzić Magia i Myszy. Gra ma fajna fabule i mechanikę. Nie udało mi sie jeszcze w nią zagrać, ale jest w mojej kolekcji :) postaram sie ogarnąć zasady :)