Wpis z mikrobloga

konkrety albo zamilcz.


@brmstufldigart: Konkrety są wszystkim dobrze znane, wydawanie "wyroków" w składach których nie zna ustawa, albo niedopuszczanie do orzekania sędziów, bez żadnej podstawy prawnej. Kończąc na totalnym zaangażowaniu politycznym Rzepy albo nazywaniem sędzią TK, typa który obecnie orzeka w NSA.
dlaczego nazywasz kandydatów na sędziów sędziami TK?


@brmstufldigart: Bo zostali wybrani przez parlament i zaprzysiężeni przez prezydenta?
Bo mają wypłacane pensje przez TK i mają tam swoje gabinety? Bo mają legitymacje wydane przez TK? xD
Bo niema nikogo kto mógłby podważyć ich wybór?
Bo najwyżej za pół roku zaczną i tak orzekać?

Ci sędziowie na czyje miejsca zostali wybrani?

Ty widzę twierdzisz że zostali wybrani na miejsce typa który jest obecnie
Bo zostali wybrani przez parlament

@erbo: po pierwsze - parlament nie ma uprawnienia do „stwierdzenia braku mocy prawnej” jakiegokolwiek aktu normatywnego
Diluj z tym
Po drugie - w przypadku 3 sędziów poprzedniej kadencji wybór bez wątpienia dokonany był zgodnie z obowiązującym prawem
Po trzecie - sprawę 2 niepoprawnie wybranych sędziów wyjaśnił już TK
po pierwsze - parlament nie ma uprawnienia do „stwierdzenia braku mocy prawnej” jakiegokolwiek aktu normatywnego

@brmstufldigart: No nie ma, co nie zmienia faktu że wybór był nieważny z mocy prawa.

Po drugie - w przypadku 3 sędziów poprzedniej kadencji wybór bez wątpienia dokonany był zgodnie z obowiązującym prawem


@brmstufldigart: Szczególnie był dokonany z zachowaniem 30 dniowego terminu na zgłaszanie kandydatów xDDD

Po trzecie - sprawę 2 niepoprawnie wybranych sędziów wyjaśnił
bo nie ma wolnych miejsc.


@brmstufldigart: Nie ma wolnych miejsc bo Hauser wybrany niezgodnie z regulaminem Sejmu i wydający 8 grudnia wyroki w NSA je zajmuje?
Ośmieszasz się tymi argumentami.
Gdyby uzależnić zakaz pracy od wyboru na sędziego, to np sędzia Hauser od roku byłby bezrobotny.


@brmstufldigart: Bo typ nie jest sędzią TK.
Nie dostaje pensji z TK, nie ma tam gabinetu ani legitymacji.
Dodatkowo cały czas wydaje wyroki w NSA.
Został "wybrany" z naruszeniem regulaminu Sejmu, na kadencje która rozpoczynała się 12 dni po wborach wygranych przez PiS.
proszę o linki, że wikipedia kłamie w kwestii zakończenia kadencji


@brmstufldigart: Naucz się pisać pełnymi zdaniami, bo nie mam zamiaru się domyślać o co ci chodzi.

no i? Zgłoszony był do 30 września więc o co kaman?


@brmstufldigart: No i jajco, PO wybrała sędziów na kadencje które kończyły się 12, 38 i 44 dni po wyborach parlamentarnych, oczywisty skok na TK i stołki.
Od kilku postów obrabiamy jedną i tę samą osobę, a ty się gubisz w wątku? A nie zgubisz się w pełnych zdaniach?


@brmstufldigart: A czy ja napisałem że nie wiem o którą osobę ci chodzi? Naucz się czytać i pisać, bo widzę masz z tym problem.
proszę o linki, że wikipedia kłamie w kwestii zakończenia kadencji


@erbo: No i dalej nie napisałeś o jakie zakończenie kadencji ci chodzi xD
sędzia Trybunału Konstytucyjnego z kadencją od 7 listopada 2015


@erbo: to z wiki o Hauserze podaje, przecież cały czas o nim mówimy
Skoro twierdzisz, że sędzia Hauser nadal orzeka, to znaczy, że w wikipedii jest błąd. A żeby nie ufać tobie na słowo, to proszę o linki, że nadal jest czynnym sędzią i/lub jego kadencja w NSA nie uległa zakończeniu.
@brmstufldigart: No błagam... jest google, to robota na 5 sekund, szybciej niż napisałeś tego żałosnego posta w którym o dacie rozpoczęcia kadencji piszesz jako "zakończenie kadencji"
Nawet podałem ci dokładną datę kiedy Hauser ma kilkanaście rozpraw.