Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #majsterkowanie #diy #kiciochpyta

Witam majsterko-mirki.

Krótka piłka: chcę wkrętarko-wiertarkę akumulatorową, a wy mi powiecie jaką chcę i dlaczego :D i oczywiście czemu powinienem dołożyć 3 tys. i kupić taką z funkcją masażu prostaty!

A tak serio to szukam takiej, która nie padnie po 3 użyciach, na tyle mocnej żebym mógł powiercić w ścianie, na tyle funkcjonalnej by była uniwersalna i na tyle niedrogiej bym zmieścił się w okolicach 300zł (plus-minus wiadomo). Wytrzymałość baterii ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Tak samo kolor obudowy.

PS Dreamstime to kopalnia beki jeśli chodzi o fotki upośledzonych ludzi z wkrętarkami :D
źródło: comment_sxggx0CMfYSo9x5wgG2D47dADDn1Yj1v.jpg
  • 25
@Kierownikdzialuzycie000: przede wszystkim nie kupuj wkrętarki z akumulatorami NiCd. TYLKO litowo jonowe. Dobra jest wkrętarka pojawiająca się co jakiś czas w lidlu, jej chyba jedyną wadą jest brak drugiego akumulatora w zestawie. Jeśli chcesz celować w wyższa półkę, to mocno polecam makitę DF330, jest mała, zgrabna i lekka, wygląda jak zabaweczka, ale ma niesamowity moment obrotowy, a poręczność się docenia przy dłuższej robocie, bywa sprzedawana w bardzo fajnych zestawach akcesoriów.
@Kierownikdzialuzycie000: Nie polecam żadnych narzędzi tzw. niemarkowych. Żadnych Parkside i innych cudów. Chodzi o to, że jeśli coś się zepsuje to nawet za 10 lat kupisz sobie do tego części. Tak więc Makita, Bosch, DeWalt, Hitachi itp....

A od strony technicznej to po upatrzeniu sobie konkretnego modelu proszę sprawdzić czy można do przekładni kupić każdą zębatkę z osobna, bo jeśli będzie tylko przekładnia w całości to może być spory wydatek w
Kup za 500 makite litowo jonowa. Wiem ze 500 to nie 300 ale warto.
Wiercenie bez problemu. A jak z udarem wkrecalem wkrety z lbem na klucz 10 to sie wkrety urywaly - pierwszy raz widziałem coś takiego (ʘʘ)
@Kierownikdzialuzycie000: @Jarek_P: parkside z Lidla to to samo co czerwony einhell, różni się detalami obudowy i wskaźnikiem rozładowania baterii . Akumulator ten sam.
II wady ma te same ( ͡° ͜ʖ ͡°) - jak się nie spieprzy przy pierwszym użyciu to będzie działać lata.
Po zakupie najlepiej dobrze przetestować i jeśli coś jest nie tak (źle działa przełącznik, są jakieś bicia) wymienić od razu.