Wpis z mikrobloga

@MonikPierszyDrugiTrzeci: Trójmiasto stoi CBTem, więc różnica miedzy Krk a Gdańskiem jest ogromna. Co do samego miasta to uderzyła mnie inna mentalność ludzi (bardziej otwarci, wolnościowi, mniej zawistni). Przeprowadziłem się rok temu i była to najlepsza decyzja jaką podjąłem w życiu. Tylko klimat morski więc lata nie są tak upalne jak w Krk.
  • Odpowiedz
@MonikPierszyDrugiTrzeci:
-zupełnie inny klimat -> W Gdańsku jest zimniej, wieje, no i nie ma smogu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-inny typ miasta -> W Gdańsku tak właściwie życie nie dzieje się na starówce, trochę jest różnica w porównaniu do uniwersyteckiego charakteru Krakowa
-Gdańsk nie ma gór
  • Odpowiedz
@MonikPierszyDrugiTrzeci: ja akurat w innej miejscowości nadmorskiej mieszkałam. Trzeba liczyć się z tym, że:
1. mieszkania - ceny idą w górę (nie tylko w sezonie). Właściciele wynajmują na sezony letnie, więc możliwe, że będzie potrzeba szukania mieszkania (lub pokoju) dwa razy do roku wcześniej, bardziej po znajomości na cały rok.
2. ceny - miasto nadmorskie, nie będą niskie, chociaż to nie kurort, ale nastawienie typowe by zarobić (w sezonie), nie tylko
  • Odpowiedz
@Rozti: tak, nie jest jak np. Międzyzdroje, Rowy, itd, itp. Jednak ma wspólne cechy: chęć zarobku. Ludzie wypuszczają mieszkania by zarobić na cały rok. Myślę, że jest to dobry biznes i na szeroką skalę praktykowany. Na pewno Sopot tak robi. Jeśli będzie to UG - to warto zastanowić się nad akademikiem
  • Odpowiedz
@MonikPierszyDrugiTrzeci: ukończyłam psychologię (spec. neurobiopsychologia) i chociaż studia są ciekawe, to dużo pracy trzeba włożyć w samodzielną naukę (jak to na studiach) i szukanie doświadczenia. Po psycho w okolicy jest trudno o pracę, trzeba mieć w sobie dużo samozaparcia i wiary w siebie aby się nie poddać ( ͡° ͜ʖ ͡°) radzę się zastanowić na spokojnie nad tym kierunkiem. To jednak 5 lat. Na psychologii na UG,
  • Odpowiedz