Wpis z mikrobloga

Vmax pewnie 20km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KCPR: Niby czemu? Przecież to pociąg - on jedzie po torach, więc nie wpadnie w poślizg i nie wypadnie z mostu. ( ͡º ͜ʖ͡º)

A wykolejenie też chyba mu nie grozi przy wyższych prędkościach, aczkolwiek jakie jest vmax to się nie wypowiem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Mr--A-Veed: Zazwyczaj tabor nie osiąga dużych prędkości przelotowych na trasach górskich ze względu na ilość łuków i odchyłów. Na świecie mało jest górskich tras na których prędkość maksymalna jest wyższa niż 50km/h.
Biorąc pod uwagę, że zdjęcie jest z Rumunii to pokusiłem się o 20km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KCPR: Może i tak - ekspertem nie jestem. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Natomiast spotykam się z tekstami typu - "ten wiadukt kolejowy taki wąski i jeszcze bez barier po bokach - tam musi być niebezpiecznie jechać".

Co jest kompletnym bezsensem - dla pociągu nie ma absolutnie znaczenia, czy tor biegnie po ziemi - czy po wąskim moście. Dla samochodów tak - bo samochód może
  • Odpowiedz
@Mr--A-Veed: No to są skrajni idioci. Pociąg leci po szynach i póki szyny są w dobrym stanie póty mechanika nie obchodzi co jest pod nim, obok niego czy nad nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Rumunia to rzeczywiście piękny kraj świetnych ludzi


@klaun-szyderca: miejscami piękny i czasem świetnych. W innych miejscach jest kiczowaty do bólu, brudny i zaniedbany, a niektórzy ludzie próbują Cię wykolegować na pieniądze albo rozjechać na dziurawej drodze. Po dłuższej wizycie w Rumunii mam bardzo mieszane uczucia na temat tego kraju.
  • Odpowiedz